VIDEOPREMIÉRA: Iva Frühlingová už nechce nevyžádaný rady. Vrací se comebackovým klipem a chystá knihu

Vydáno 16.09.2016 | autor: Josef Martínek

Několik let se Iva Frühlingová držela v ústraní a věnovala se roli matky. Právě toto období se odrazilo i v jejím novém klipu Nech mě žít. Na iREPORTu vám ho uvádíme v internetové premiéře. Připojujeme i exkluzivní sestřih jejích zážitků z Francie, kam se před lety vypravila za kariérou. 

VIDEOPREMIÉRA: Iva Frühlingová už nechce nevyžádaný rady. Vrací se comebackovým klipem a chystá knihu Iva Frühlingová už nechce nevyžádaný rady. Vrací se comebackovým klipem a chystá knihu

"Jsem rozený introvert a nikdy jsem se na věcírcích, přehlídkách a podobných akcích necítila dobře. Ovšem období mého mateřství pro mě bylo tak intimní záležitostí, že jsem nechtěla komunikovat s veřejností už vůbec. Chtěla jsem se schovat do nějaké nory a vylézt až za pár let. Což se nakonec také stalo. Můj pracovní mobilní telefon jsem si vypla a zůstala v kontaktu pouze s nejbližšími a s rodinou," vysvětluje Iva Frühlingová své pocity, které předcházely nové tvorbě. 

Iva Fruhlingová: Francouzská spojka

Sama ale přiznává, že mateřství není procházka růžovým sadem, Obzvlášť, když není po ruce dědeček, babička ani hodně pracující manžel. Frühlingová se nakonec dostala do bodu, kdy si musela najmout chůvu, z každodenního kolotoče ji vysvobodil až návrat k umělecké tvorbě. "Váš postoj k životu se mění. Změnila jste se celá. Jste matka. Dospělá žena. Přiznáváte si, kdo vlastně jste a co vás štve tak, že se to dá překousnout, a co vás naopak štve natolik, že to změníte. Nejhezčí je na tom všem to, že se konečně přijmete takoví, jací jste. Se všemi svými plusy i mínusy."Novou písní dává průchod své umělecké svobodě. Autorem novinky je Václav Polanský, text napsala sama zpěvačka, obrazový doprovod vznikl pod rukama režisérky Barbory Johansson Pivoňkové. Frühlingová tu zpívá o nevyžádaných radách, které jí byly vnucovány, ať už šlo o hudbu nebo mateřství. "Proto se v klipu míjejí dvě Ivy. Podobně jako v klipu La Muerte. Ta řekněme 'hodná' Iva, to, čím jsem se tady v Čechách pro lidi (ač trochu nechtěně) stala, a ta 'zlá' Iva, neboli 'temná'. Nikdy jsem nebyla jenom panenkou. Jsem analytik, jsem temná, jsem taková, jakou mě chcete mít, ale i taková, jakou mě absolutně mít nechcete."

vložte odkaz, text nemažte

Kromě hudby psala Iva v uplynulém období i básně, dohromady jich prý vytvořila přesně 67. V zimě z nich vyjde kniha, která dává dohromady příběh s vlastním dějem. "Vím, že jsem si své už dokázala. Ne pro ostatní, ale pro sebe, a jediné, co chci dělat dál, je právě umění pro radost. Vzdyť o tom by to mělo být," dodává Frühlingová, která jako zpěvačka a modelka na začátku milénia prorazila ve frankofonních zemích a zpívala třeba v legendární pařížské Olympii. 

Témata: Iva Frühlingová, Nech mě žít, Francie

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít