VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker a Redzed spojili síly v singlu Free Your Mind

Vydáno 13.01.2023 | autor: iREPORT

John Wolfhooker vypouští do světa druhý singl z připravovaného alba, které vyjde v dubnu 2023. Na Free Your Mind se kapela spojila s aktuálně nejposlouchanějším českým interpretem v zahraničí Redzedem. Návrat k metalcorovějšímu zvuku zavánějícímu albem Wolfhookerů 313 je zde velmi patrný. Videoklip vznikal pod taktovkou FEROproduction, o práci s kamerou se postaral Rusty Shepherd.

VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker a Redzed spojili síly v singlu Free Your Mind VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker a Redzed spojili síly v singlu Free Your Mind

Singl Free Your Mind nahráli John Wolfhooker s aktuálně nejposlouchanějším českým interpretem v zahraničí Redzedem. "V praxi to vypadalo tak, že jsme s Filipem měli instrumentální nápad bez představy o textu. Ten jsem poslal Redzedovi, který v podstatě obratem poslal zpět refrén i s textem, čímž nám vnuknul nápad postavit příběh jako rozhovor mezi smrtelníkem a... Řekněme pokušitelem," vysvětluje frontman a zpěvák kapely Martin Čupka.

John Wolfhooker a Denoi zahráli na Špilberku, moshpitovalo se celý koncert

"V dalších týdnech jsme ze zárodku nápadu teprve napsali opravdovou skladbu, která zní jako naše kapela," doplňuje bubeník a režisér videoklipu Adrian Janeček.

Singl podobně jako zbytek alba vznikl ve studiu Pidgeon Records. Proces tvorby čerstvě vydané nahrávky kapela zaznamenala na svém instagramu v krátkém Behind The Scenes videu.

Zvukovou stránku z největší části obstaral kytarista kapely Rony Janeček, pod jehož taktovkou probíhal mixing a mastering. "Máme radost, že nástroje jsou kompletně nahrány svépomocí v našich studiích, minimálně editované, a že i přes současnou produkci si skladba zachovala syrový, opravdový dojem."

Kromě intenzivní studiové práce mají "Wolfhůkři" napilno i v koncertní oblasti. V únoru vyráží na německé klubové tour s progressive-metalovou kapelou Hirsch Effekt.

TZ, foto: Alexandra Hrášková
Témata: John Wolfhooker, Martin Čupka, Filip Vlček, Rony Janeček, Adrian Janeček, Redzed, Free Your Mind, videoklip, premiéra

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít