VIDEOPREMIÉRA: Marpo a TroubleGang lákají na album DVA. Spojili rap s metalem a tvrdou elektronikou

Vydáno 06.09.2019 | autor: redakce

Po velkém úspěchu loňské desky Dead Man Walking, se kterou vyprodali pražskou O2 arenu, dokončují Marpo & TroubleGang své druhé společné album. Bude se jmenovat symbolicky DVA a vyjde koncem listopadu 2019 u vydavatelství Universal Music. Po květnové songu Nejlepší se druhou ochutnávkou stal energický singl Generace velkejch snů, který předznamenává, jaký osobitý mix žánrů na posluchače čeká.

VIDEOPREMIÉRA: Marpo a TroubleGang lákají na album DVA. Spojili rap s metalem a tvrdou elektronikou VIDEOPREMIÉRA: Marpo a TroubleGang lákají na album DVA. Spojili rap s metalem a tvrdou elektronikou

"Jsme generace velkejch snů, kdy jsme si museli ty věci sami vydřít, jsme generace hladovejch psů, kdy v první řadě prachy nebyly pro nás to hlavní," zdůrazňuje Marpo hned v úvodu novinkového songu, kudy vedla cesta k vyprodaným sálům. Interpret, kterého na sociálních sítích sledují statisíce fanoušků, má opět hlavní autorský podíl na hudbě i textech z chystané nahrávky.

Marpo a TroubleGang řádili v Lucerně. Završili tím jarní Anarchy tour

Singl naznačuje, v jakém duchu se právě dokončované album ponese - po kladném přijetí předchozího Dead Man Walking, na kterém Marpo & Troublegang překvapili křížením několika žánrů, se znovu rozhodli experimentovat. Tentokrát budou vedle rapu hrát prim vlivy rockové hudby, včetně metalu, a tvrdá elektronika.

Produkci má opět na svědomí Marcus Tran a také Clint Murphy, který pracoval například se zpěvačkou Fergie z Black Eyed Peas. Autorskými nápady přispěli i rapper IronKap, Jan Wohnout, Richard Scheufler junior nebo zpěvačka Lenny. Bicí se natáčí v anglickém Modern World Studios v Tetbury, další nahrávání probíhá ve studiu Modern Babylon v Teplicích.

VIDEOROZHOVOR: Marpo na Žebříku - Za 33 let jsem toho zažil víc než řada lidí za celý život

"Myslím, že tohle je zatím ten nejlepší počin, co jsme kdy vytvořili. Ze začátku jsme se v kapele hodně dohadovali, jak by deska měla znít. Ale s Marcusem Tranem jsme měli docela jasnou vizi. Spojit rap, elektroniku a tvrdou muziku. A myslím, že se nám to ku*va povedlo," říká svérázný umělec.

Videoklip k songu Generace velkejch snů, který strhne svou výbušností, vznikal během festivalové šňůry. Také na letních open airech rozvášnili Marpo & TroubleGang svůj pověstný fanouškovský kotel nezřízeným přívalem energie. Snímek, který režíroval Tony Košař, ovšem dává nahlédnout i do zákulisí koncertů a zachycuje také společné cesty v dodávce.

Album DVA, které patří k nejočekávanějším novinkám podzimu, slibuje unikátní hudební přístup. Tvrdé rockové kytary, nekompromisní elektronické beaty i tradičně velmi otevřené texty mají ambice rezonovat napříč celou hudební scénou.

S novým albem kapela vyjíždí na turné s názvem DVA.

Termíny:
30. 11. SUŠICE – KD SOKOLOVNA
2. 12. ZLÍN – KONGRESOVÉ CENTRUM
7. 12. PÍSEK – KD
14. 12. KADAŇ  - KZ ORFEUM
20. 12. SVITAVY – LIDOVÉ DIVADLO
21. 12.  KARLOVY VARY – LIDOVÝ DŮM
22. 12. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR
28. 12. LIBEREC – HOME CREDIT ARÉNA

V rámci každého koncertu bude předkapelou vybraný DJ z daného regionu.

Soutěž vyhlásí kapela na svých nových webových stránkách, které byly právě spuštěny.

Předprodej koncertů bude zahájen během příštího týdne.

tz, jm

Témata: Marpo, TroubleGang, Generace velkejch snů, DVA

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít