VIDEOPREMIÉRA: Nováček Pame Faul věří na zázraky. Singlem Miracles se o jeden sám postaral

Vydáno 28.04.2016 | autor: Josef Martínek

Pame Faul, nová tvář českého popu, uvěřil v zázraky a svou kreativní energii přetavil v hudebně i vizuálně působivý debutový singl. Jeho umělecky pojatý videoklip k písni Miracles vyplňuje prázdné místo na zdejší scéně. Uvěřte, tak jako on, a svět bude o něco hezčím místem. 

VIDEOPREMIÉRA: Nováček Pame Faul věří na zázraky. Singlem Miracles se o jeden sám postaral Pame Faul - zázrak českého popu

Skladbu Miracles Pame Faul sám složil i otextoval. Její hlavní motto zní "I AM MIRACLE, YOU ARE MIRACLE, WE ARE MIRACLES" a zpěvák v ní nabádá posluchače, aby věřili v zázraky. "Skrze svoji hudbu chci měnit společnost. Jedná se o silný výrok, ale myslím si, že dosah hudby je takový, že toho je schopna. Skrze Miracles chci lidem říct obecný fakt - pokud chcete něčeho v životě dokázat, tak prvním člověk, který ve vás musí uvěřit, jste vy sám. Pokud v sebe nevěříte, je vše ztraceno," vysvětluje hlavní myšlenku písně.

Složil ji už na Štědrý den 2012 a od té doby postupně zrála do finální podoby. "Většinu songů píšu na své posteli a v ten den tomu nebylo jinak. Pamatuju si to naprosto přesně - střešním oknem procházelo slunce a já jej napsal během dvanácti minut. Měl jsem pocit, jako kdybych to ani nepsal já. Tak to mám s většinou songů. Pokud je nenapíšu do pár minut, mám pocit, že to nemá přirozený průběh. Chci, aby songy byly ryzí a nebyly vytvořeny naprosto s nějakým úmyslem," říká talentovaný mladý umělec. 

Produkci songu má na svědomí americký producent David Butler (MISSIO), mix obstaral Dave McNair (David Bowie, Nick Jonas, Bob Dylan). Působivý videoklip režírovali fotograf Martin Faltejsek a styling návrhářka Monika Krobová.

Kdo byl pravý David Bowie? Muž mnoha tváří měl ve skutečnosti jen jeden námět

"Šlo o to vytvořit minimalistický, vizuální příběh," objasňuje Pame Faul s tím, že v něm zachycuje rok svého života, který pro něj znamenal důležitý životní posun."Přiběh má být opakem tabula rasa - čisté tabule. Člověk se prý narodí jako čistá tabule, na kterou se postupně zapisuje. Já jsem na začátku videoklipu zcela černý - zahalený temnotou a smutkem. Postupem několika minut se barva mění na stříbrnou, až zcela bílou - čistou, která má znázorňovat nový začátek. Začátek života."

Již od prvního přehrání je patrné, že Pame Faul se vymyká všemu, co jste si dosud mohli představit pod pojmem "český pop". Jeho estetické vnímání je citlivé, zasněné, přesto velice podmanivé. Tím, že se oprostil od předsudků a uvěřil v zázrak, se o jeden skutečný zázrak na české hudební scéně postaral. Věřme, že jich bude do budoucna jen přibývat. 

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít