VIDEOPREMIÉRA: Oceán představuje klip Po hlase a podle chůze, Jitka Charvátová je za éterickou vílu

Vydáno 09.06.2017 | autor: redakce

Skupina Oceán se téměř přesně před rokem vrátila s novým autorským albem Ve smíru, které bylo prvním studiovým počinem po pětadvaceti letech. Nedávno vyšlo také na vinylu. Nyní Oceán představuje již pátý singl, kterým se stala píseň Po hlase a podle chůze.

VIDEOPREMIÉRA: Oceán představuje klip Po hlase a podle chůze, Jitka Charvátová je za éterickou vílu Oceán jde Po hlase a podle chůze. Na příští rok plánuje novou desku

O koncept klipu se postaral výtvarník Jan C. Löbl společně s kolegou Dominikem Žižkou a jeho děj tentokrát zasadil do prostor Jihočeského divadla. Není tak divu, že se v klipu objevuje i trojice baleťáků, kteří pochází z Čech, Maďarska a Itálie. Zpěvačka Jitka Charvátová zde přijala roli jakési éterické víly, čemuž byly uzpůsobeny i její kostýmy. O ty se postarala nadaná designerká Tereza Havránková, s kterou kapela již několik let spolupracuje, přičemž kostýmy v klipu jsou její diplomovou prací na Fakultě umění a designu UJEP. 

Oceán interview: Strážci mauzolea nás už několikrát ukřižovali

"Tereza nám vytvořila skvělé kostýmy přímo do koncertních podmínek. Rok se nám věnovala a jsem vděčná, že se propojily tvůrčí energie designu a hudby s člověkem, který je o generaci mladší. To nakopává," dodává k novému klipu sama Jitka, která se společně s kapelou nyní intenzivně připravuje na nadcházející letní koncertní sezónu.

vložte odkaz, text nemažte

Mezi jejich koncertní zastávkami najdeme v následujících týdnech například Vítkov, Králův Dvůr, Frýdek-Místek, Zliv, Písek nebo Bratislavu, kde kapela zakončí letní sezónu na břehu Dunaje. Poté se Jitka Charvátová, Petr Kučera, Jan Vozáry a Petr Hons opět zavřou do studia, kde budou pracovat na nových písních. Nové album je plánované na jaro příštího roku.

tz, jm

Témata: Oceán, Jitka Charvátová, Po hlase a podle chůze, Ve smíru

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít