VIDEOPREMIÉRA: The Complication předvádějí zběsilý rock'n'roll v kostele!

Vydáno 30.10.2017 | autor: redakce

The Complication, čtveřice mladých hudebníků z východních Čech, svým novým klipem dokazuje, že rock 'n' roll stále žije. Pod opětovným vedením režiséra Radima Věžníka natočili svůj v pořadí třetí videoklip, nyní k písni Somebody. Celý klip se odehrává v kostele, kontroverzně zvolené místo je v ostrém kontrastu k hudebnímu žánru.

VIDEOPREMIÉRA: The Complication předvádějí zběsilý rock'n'roll v kostele! VIDEOPREMIÉRA: The Complication předvádějí zběsilý rock'n'roll v kostele!

"Už při nahrávání songu nám přišlo, že ty refrény mají takový gospelový nádech. Proto jsme chtěli do klipu nějakým způsobem zapojit jeptišky. Všichni milujeme film Sestra v akci, tak jsme se rozhodli pojmout celý klip jako takový tribute téhle filmové klasice," uvádí zpěvák Jackob Sence. Najít ale tu správnou lokaci byl pořádný oříšek. "Chtěli jsme to co nejautentičtější, žádné ateliéry, takže jsme obvolali několik odsvěcených kostelů a snažili se domluvit na podmínkách. Všude nám to ale skoro hned zamítli. Nakonec jsme se domluvili s farářem v Letohradě," dodává bubeník Daniel Jeníček.

TOP 6 videoklipů týdne (68.): Monkey Business v kokainovém doupěti, The Complication ukazují své fóbie

Komplikacím se kapela nevyhnula, večer před natáčením se ozval farář z výše zmíněného kostela a sdělil klukům, že kostel k natáčení neposkytne. Od začátku bylo zvláštní, že by katolická církev natáčení schválila bez jakýchkoli námitek. Na poslední chvíli byla kapela nucena natáčení zrušit a kromě náhradního termínu bylo potřeba najít nové prostory a opětovně domluvit celý štáb. Nakonec našli The Complication pochopení u husitů ze Žamberka, jejichž kostel naprosto odpovídal představě kapely a navíc neměli nic proti natáčení.

Píseň Somebody je v pořadí třetím klipem z alba Aspiring Child, které kapela vydala letos na jaře u vydavatelství Indies. Všechna tři oficiální videa pochází z dílny režiséra Radima Věžníka.

"Byl jsem moc rád, že si mě The Complication vybrali pro natáčení jejich již třetího klipu, s klukama je postě skvělá spolupráce a hlavně, když mi napsali, jaký typ klipu by si představovali, mé nadšení se ještě zdvojnásobilo, protože něco takového nemá člověk možnost točit zrovna každý den.

Natáčení bylo super, jelikož v podstatě komplet herecké obsazení bylo tvořeno známými a fanoušky kapely, se kterými se plus mínus známe už z předchozích natáčení, tudíž i přesto, že to bylo docela náročné, jsme si to užili. Hlavně na konci natáčení, když se točily závěrečné pařící scény, jsme tak trochu očekávali, kdy nás pan farář, kterému tímto moc děkujeme za veškerou pomoc, zastaví, že už dovádíme moc (smích)," komentuje průběh natáčení Radim Věžník.

tz, jm

Témata: The Complication, rock'n'roll

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít