VIDEOPREMIÉRA: Turnovští Snap Call sahají v klipu Golddigger lidstvu do svědomí

Vydáno 05.11.2017 | autor: redakce

Poslední říjnový večer se klubem Café V Lese prohnala zlatokopecká horečka. Svůj klip Golddigger tam totiž křtili turnovští Snap Call za bujarého předskakování spřátelených The Scoffers. V internetové premiéře vám ho přinášíme na iREPORTu. V galerii si také můžete prohlédnout fotografie ze křtu.

VIDEOPREMIÉRA: Turnovští Snap Call sahají v klipu Golddigger lidstvu do svědomí VIDEOPREMIÉRA: Turnovští Snap Call sahají v klipu Golddigger lidstvu do svědomí

Snap Call je rock'n'rollová kapela z Turnova a Prahy, která ukazuje svou sílu na klubových koncertech i největších tuzemských festivalech už téměř pět let. Za dobu své existence stihla vydat tři videoklipy, EP a spolupracovat s Markem Bero Haruštiakem, Lukášem Martínkem, nebo s producentem Ondrou Fiedlerem.

Největší festivalový sud v Evropě má premiéru za sebou: Snap Call si v něm připili, Everlast ho ocenil

"Singl Golddigger jsme nahráli v bratislavském studiu Pulp, kde část desky tvořila například Lenny. Díky netradičnímu produkčnímu přístupu Kubka a Maťa vznikl při našem nahrávání unikátní sound, a tak jsme se rozhodli k singlu natočit neotřelý videoklip," poznamenává bubeník kapely Vítek Jíra.

Videoklip vznikal v dílně studia Zdendy Sopůška (Forward Creatives), který jako liberecký patriot spolupracuje pravidelně například s ATMO Music nebo Pauliem Garandem. Snímek zachycuje příběh člověka ve zlaté horečce, který přes touhu po majetku přehlédl štěstí, které měl. "Je to takový vhled do svědomí dnešního lidstva, které se žene do záhuby díky své nenasytnosti a hamižnosti," komentuje kytarista kapely, Lukáš Václavík. "V klipu jsou vidět ty největší paradoxy dnešního života na Zemi, má to celé spolu s textem velkou hloubku. Doufáme, že se lidi alespoň trochu zamyslí nad tím, co se vlastně dneska na světě děje," říká druhý kytarista Snap Call, Vojta Kořínek.

Klip pokřtila kapela v pražském Café V lese a poté i v domácím Turnově. "Tohle celé byla velká jízda. Od příprav singlu, natáčení v PULPu, až po křest na domácí půdě. Během té cesty, která trvala nakonec víc, než půl roku, jsme se stále snažili držet se původní myšlenky. Udělat velkou věc, která zanechá v lidech nějakou stopu. A to se asi, podle reakcí našich fanoušků na obou křestech, povedlo. Teď už budeme bedlivě sledovat reakce na sociálních sítích, v okruhu širší veřejnosti, a hlavně pracovat na novém materiálu, který se v budoucnu chystáme opět zaznamenat jak ve zvukové, tak obrazové podobě," řekl zpěvák David.

tz, foto: Aneta Jodar

Témata: Snap Call, GOLDDIGGER, PULP Studio

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít