VIDEOROZHOVOR - Honza Křížek: Mostem mezi Blue Effectem a mou sólovou kariérou je Slunečný hrob

Vydáno 31.01.2018 | autor: Jarda Hudec

Déle než 25 let od doby, kdy vstoupil na scénu jako zpěvák Walk Choc Ice, trvalo Honzovi Křížkovi, než se odhodlal k sólové dráze. Po dlouholetém účinkování v Kollerbandu a hlavně v Blue Effectu teď konečně uslyšíme jeho vlastní tvorbu živě: na křtu alba 12. března v žižkovském Paláci Akropolis, na jarním turné s Michalem Hrůzou i na vyhlášení ankety Žebřík 9. března v DEPO2015 v Plzni. 

VIDEOROZHOVOR - Honza Křížek: Mostem mezi Blue Effectem a mou sólovou kariérou je Slunečný hrob Foto: Jarda Noska

V úvodu našeho rozhovoru se Honza vrací o rok zpět, do doby, kdy se po smrti Radima Hladíka a logickému zániku legendárního Blue Effectu rozhodoval o své budoucnosti. Na roli sólisty si ale původně netroufal. "Myslel jsem se na to, co dál, protože Radim byl už dva roky nemocnej a poslední půlrok hrál s dýchacím přístrojem, ale na sólovou kariéru jsem si nevěřil. Dělal jsem muziku k filmu a reklamám a myslel jsem si, že se má cesta bude ubírat tudy. Ale v lednu minulýho roku jsem si uvědomil, že jsem přece jenom hlavně frontman a skladatel písniček…"

Žebřík odstartoval! Oslavy 25 let ankety vyvrcholí 9. března v Plzni

Objevem roku po pětadvaceti letech na scéně?

Své debutové sólo album stihl napsat a natočit během půl roku. Nahrávka se setkala s pozitivními ohlasy, a tak se může docela dobře stát, že tento čtyřicátník, který hrál s Walk Choc Ice už před pětadvaceti lety, bude "objeven" teprve nyní. "Myslím, že jsem vhodným kandidátem na anomálii, abych se v jednom roce stal Objevem roku a rovnou vstoupil do Síně slávy," žertuje Honza Křížek.

V rozhovoru byla řeč i o dalších Honzových plánech a pochopitelně také o jeho domovské partě Walk Choc Ice, s níž se loni po dlouhých letech znovu objevil na pódiu.

Teď hlavně koncerty - akustické i s kapelou

Jeho eponymní deska se 12. března dočká křtu v Paláci Akropolis. Tři dny předtím však Křížek vystoupí v akustickém setu na vyhlášení cen Žebřík (DEPO2015 v Plzni) a chybět nebude ani na Valentýnské party Žebříku (17. února v plzeňské Olympii). Nejvíce jarních koncertů jej čeká v rámci šňůry s Michalem Hrůzou.

Během udílení cen Žebřík kromě Honzy Křížka vystoupí LennyMichal HrůzaOlympicWohnout a další. Podpořte své oblíbené kapely a interprety na www.anketazebrik.cz.

text: Jarda Hudec, foto a video: Jarda Noska

Témata: Honza Křížek, Žebřík, Blue Effect 

zavřít