Víkend se živou hudbou: Přehled chystaných online koncertů

Vydáno 16.04.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Víkendy tradičně patří koncertům a nic na tom nezměnila ani pandemie nového koronaviru. Live streamy jsou k vidění i přes týden, přirozeně se ale začaly kumulovat hlavně směrem k víkendovým dnům. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších.

Víkend se živou hudbou: Přehled chystaných online koncertů Fanoušek na koncertu Tří sester, Foto: Petr Tibi


Ondřej Pivec
Organic Quartet

16. dubna od 18.00

Nově vzniklý minifestival Mladí ladí stream nabídne vystoupení hned pěti kapel. Tou první je Ondřej Pivec Organic Quartet, který streamovaný koncert zahájí 16. dubna v šest hodin odpoledne. Fanouškům zahraje skladby z posledního alba Organicu Terms and Conditions Apply a dojde také na písně z předešlých alb. Diváci budou moci soubor odměnit zakoupením vstupenky přes portál GoOut.cz. Podívat se na koncert můžete na facebookových stránkách Mladí ladí Jazz.

Jazzman Ondřej Pivec vydává na CD svůj „nejsilnější koncertní zážitek“


Richard Krajčo

16. dubna od 17.00

Svůj stream si na čtvrtek naplánovali také Richard Krajčo s manželkou Karin. Společně se rozhodli podpořit projekt rádia Impuls a pomoci malému Oliverkovi, který potřebuje přes dva miliony eur na léčbu přípravkem Spinraza. Ten má za úkol zpomalit nebo zastavit zhoršování nemoci SMA1. Písničky skupiny Kryštof si budou moci její příznivci poslechnout jak v rádiu Impuls, tak i na jeho YouTube a Facebooku.

Kryštof Kemp bavil v Plzni: Richard Krajčo se fanouškům zvěčnil na mnoha selfie, zahráli Petr Janda i No Name


Už jsme doma

16. dubna od 18.00

Živáky streamuje i klub Rock Café, který do svého projektu Kultura do domu tentokrát pozval skupinu Už jsme doma. Její hudba se od té současné velmi odlišuje, je punkově divoká a kompozičně velmi náročná. Diváci se tak mohou těšit na vystoupení oplývající energií.

Tři sestry 

17. dubna od 20.00

Finančně podpořit můžete také koncert Tří sester, který vysílá internetová televize Mall.tv v rámci svého projektu #kulturažije. Skupina měla v letošním roce oslavit na jarním turné 35 let od svého založení, pandemie jí to však nedovolila, a tak se členové rozhodli s fanoušky setkat alespoň virtuálně. Koncert bude trvat hodinu a půl a Tři sestry během něj zahrají své nejlepší písně.

Tři sestry se v Petrovicích loučili s fotbalovou sezónou


Mňága a Žďorp
 

18. dubna od 19.00

Mňága a Žďorp už fanoušky živými koncerty potěšila. A jelikož byla vystoupení velmi úspěšná, rozhodla se skupina přijmout nabídku projektu Kultura žije a v sobotu 18. dubna si tak s fanoušky společně alespoň virtuálně znovu zazpívat. Koncert proběhne na jedné ze střech domů ve Valašském Meziříčí.

VIDEO: Žádnej strach! Mňága a Žďorp vydává hned dva klipy najednou


Rybičky 48

18. dubna od 20.00

V sobotu vás na svou Corontena Show Live s podtitulem Nenechte si pro koronu vrtat koleno zvou Rybičky 48. Skupina chystá koncert se vším všudy, tedy i s velkou scénou, světly, pyrotechnikou a dalšími efekty. A chybět nebude ani vstupné. Cílem vystoupení Rybiček 48 je totiž získání finančních prostředků na pořízení ochranných pomůcek a dalšího vybavení domovům pro seniory, domovům se zvláštním režimem a Domácí ošetřovatelské péči Alice. Unikátní kód pro sledování koncertu získáte nákupem vstupenky za 100 Kč na www.ticketstream.cz/r48live.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT

Témata: Ondřej Pivec Organic Quartet, Richard Krajčo, Už jsme doma, Tři sestry, Mňága a Žďorp, Rybičky 48

zavřít