Víme první: Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vyrazí na společné turné. Přijedou i k vám?

Vydáno 18.01.2016 | autor: redakce

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe budou od dubna křižovat Českou republiku se společným koncertním programem On Stage, který zasáhne minimálně sedm měst. Prvně bude tento speciální trojkoncert k vidění 6. dubna v Brně,  odkud se přesune namátkou do Velkého Meziříčí, Pardubic, Havlíčkova Brodu, Karlových Varů, Mostu nebo Hodonína.

Víme první: Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vyrazí na společné turné. Přijedou i k vám? Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vyrazí na společné turné

"Nikdy jsem neabsolvovala tour s jinými kapelami, jako vždy jsme i loňské akustické turné odjeli samostatně. Pro mě je to tedy vítaná změna. Jelikož se letos nejvíce soustředím na jubilejní oslavu deseti let kariéry, které oslavím velkým koncertem 11. 11., nebudu v Čechách na mnoha místech k vidění. Toto turné je tedy jednou z mála příležitostí. Těším se na publikum, těším se na srandu v zákulisí s kapelama a na nevšední zážitek." říká Ewa Farna

LIVE: Ewa Farna na festivalu Mezi ploty mile překvapila

Čerstvá držitelka (již svého sedmého) bronzového Slavíka tak pokračuje ve vysokém tempu nastaveném v loňském roce. Během něj vyjma výše zmíněného turné stihla také odehrát sérii koncertů v Polsku, vystoupit v londýnské Indigo areně, na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v házené v Kataru nebo ve spolupráci s Františkem Segradem natočit píseň pro seriál Vinaři.

Support Lesbiens se loni věnovali především vzniku nového alba, přičemž se velmi úspěšně popasovali s nejednou výzvou. Poprvé ve své historii se vedle tradiční angličtiny pustili také do českých textů a natočili rovnou dvojalbum, jehož druhý disk je sestaven z šesti skladeb v jejich mateřském jazyce. Jako jedna z prvních tuzemských kapel natočili panoramatický (360°) videoklip k titulní písni K.I.D. a téměř současně vytvořili i videopodobu skladby Skořicová, kterou nahráli společně s Ivou Pazderkovou na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

Support Lesbiens pokřtili v Akropoli svou novou etapu

V nejbližších týdnech chystají Support Lesbiens do rádií vypustit další singl, který zazní i na nadcházejících koncertech. "Vyjma vystoupení v České televizi a Prahy, kde jsme album K.I.D. vloni pokřtili, jsme novou desku naživo zatím nikde nehráli. O to víc se na tento jarní putovní trojkoncert těšíme," netají se nadšením Czenda Urbánek, frontman Support Lesbiens

VIDEO: Nebe má nový hit. Tyhle Pláštěnky je radost obléknout

Stejně jako Ewa Farna se letos opět uzavře do nahrávacího studia i kapela Nebe. Havířovská pětice v čele s frontmanem Petrem Harazinem, který loni získal cenu OSA pro Nejúspěšnějšího mladého autora v oblasti populární hudby, už stačila své fanoušky na nové album navnadit singlem a videoklipem Pláštěnky, který již figuruje v první dvacítce nejhranějších českých skladeb v rádiích.

"Na Supportech jsme vyrostli, byli to pro mě vlastně s Charlie Straight dvě české anglicky zpívající kapely, které jsem měl fakt hodně rád. Píseň Cliché byla dokonce jedna z prvních písní,  kterou jsme s kapelou hráli,  když jsme začínali a neměli dost své vlastní tvorby při prvních vystoupeních,” říká frontman Petr, zatímco kytarista Štěpán podotýká, že k Ewě Farne mají bližší vztah díky tomu, že jsou ze stejného regionu. 

Dosud potvrzené termíny turné On Stage:
6. 4. Brno
15. 4. Havlíčkův Brod
16. 4. Karlovy Vary
22. 4 Most
23. 4. Velké Meziříčí
30. 4. Hodonín
1. 5. Pardubice

tz, jm, foto: Petr Tibi, archiv kapel

zavřít