Votvírák zahájí festivalovou sezónu. V Milovicích vystoupí Chinaski, Mig 21 i hiphopová elita

Vydáno 13.06.2018 | autor: redakce

Festival Votvírák, který proběhne na letišti v Milovicích 15. až 17. června, uvádí tradičně program sestavený výhradně z českých a slovenských kapel a interpretů. Pro letošek jsou připraveny zajímavé novinky. Poprvé dorazí legendární autobus Karosa ŠL 11, na jehož střeše se již pět let střídá to nejlepší z české a slovenské hiphopové muziky, dále zahrají Chinaski, Mig 21, Ewa Farna, Wohnout a mnoho dalších. 

Votvírák zahájí festivalovou sezónu. V Milovicích vystoupí Chinaski, Mig 21 i hiphopová elita Votvírák zahájí festivalovou sezónu. V Milovicích vystoupí Chinaski, Mig 21 i hiphopová elita

Pro všechny návštěvníky, rodiny i party přátel chystá Votvírák nejrůznější soutěže, sportovní i chill outové zóny, ale také ruské kolo či další atrakce, známé z lunaparku. Pro nejmenší fandy Votvíráku pak je připravena partnerská Dětská zóna Aquapalace.

Votvírák viděl křest desky Harleje, vystoupili i Team, Wohnout, No Name nebo Jaroslav Uhlíř

V pátek svůj blok na úvod festivalu uvede vítězka soutěže Talent for Stage Eliška Buociková. Dále se s novým frontmanem představí energií nabušení Pipes And Pints, s Malotraktorem na palubě a s náloží dalších skvělých písní přistane na milovickém letišti Mig 21, zaujme slezská diva Ewa Farna, psycore metaloví Dymytry nebo Mňága a Žďorp slavící 30 let své existence. Páteční večer bude patřit také kapelám Wohnout, Mirai, UDG, BSP a samozřejmě i patrně největší hvězdě festivalu - nová koncertní sestava Chinaski tu zahraje před vůbec největším diváckým kotlem v letošním roce.

Na Red Bull Music Stage, která nabídne velkou a zajímavou sondu do pestré české i slovenské hiphopové scény, vystoupí v pátek například Smack, kontroverzní Sodoma a Gomora, jihočeští De Zrechts nebo slovenská legenda Modré Hory. Scéna bude patřit také většině labelu TyNikdy - ať již v podobě hostovaček při tribute koncertu DJ Fattea a jeho nové desky Fade In, tak i v sólo koncertních setech Resta a především Paulieho Garanda.Během sobotního programu potěší všechny generace bez rozdílu svými neodolatelnými písněmi Jaroslav Uhlíř, dvacet let na scéně oslaví Škwor, Tata Bojs opět ohromí propracovanou show, kotel rozparádí Divokej Bill, Sto zvířat, Kreyson, Arakain, Debustrol Original i Horkýže Slíže. V sobotu zahraje také Jan P. Muchow se svými The Antagonists nebo Xindl X. Elitní sestava hiphopových hvězd pro sobotu na Red Bull Music Stage zahrnuje české legendy Chaozz či PSH nebo jihlavské Pio Squad, ze Slovenska přijede se svým parťákem Škrupem a live bandem rapper Vec, zakladatel kapely Trosky a jedna z nejvýznamnějších osobností současné kulturní scény našich východních přátel, nebo Strapo a DJ Spinhandz.Klubové karty, které jsou obdobou vstupenek, jsou stále v prodeji. Pořadatelé ale hlásí, že nejdražší klubové karty na festival jsou již vyprodány a doporučují, aby si návštěvníci zakoupili parkovací karty dopředu online, protože ušetří tak čas i peníze. Klubová karta typu STANDARD je ještě k mání, a to dokonce za zvýhodněnou cenu.

tz, jm

Témata: Votvírák, Milovice, Chinaski, Mig 21, Ewa Farna, Wohnout

zavřít