Voxel interview: Ze všeho nejraději se vracím domů

Vydáno 20.05.2016 | autor: redakce

Pro písničkáře Voxela je léto koncertně nabité. Jak říká v našem rozhovoru, právě živé hraní nejraději sdílí s fanoušky a lidmi kolem sebe. "Vystupuju více jak rok úplně sám, resp. s kytarou, ukulele a looperem, mými spoluhráči a spolupěvci jsou lidi v publiku," říká Voxel v rozhovoru. Uvidí ho i fanoušci na Okoři se šťávou, kde spolu s dalšími hvězdami domácí scény zahraje už 28. května. 

Voxel interview: Ze všeho nejraději se vracím domů Voxel je na pódiu jako doma

Kdy jsi začal poprvé hrát na nějaký nástroj? Byla to kytara?
Byla to nejprve flétna, která mě nebavila, pak klávesy, u kterých jsem trpěl, až jsem přešel ke skvělé učitelce na klavír a od té doby se mezi nástroji rád potloukám.

Společné turné vyprodalo Lucerna Music Bar: hráli UDG, Xindl X a Voxel
 
Kdy jsi složil první song? Pamatuješ si to?
Pamatuju si to naprosto přesně, bylo mi 13 a byl to song s názvem 25 Hours pro naši kapelu Burnout, teď když to poslouchám, trochu se stydím. Co tě inspiruje při tvorbě? Tvoříš jenom sám nebo spolu s někým? 
Vše okolo i uvnitř, v poslední době jsou časté motivy "cesta" a "příroda", asi proto, že do ní rád mizím. Tvořím hlavně s kamarádem/písničkářem Pokáčem, spolu jsme udělali dvě desky, nové písně zkouším tvořit sám, nemůžu se dočkat, až je vy, co zrovna tohle čtete, uslyšíte!
 
Máš nějaké místo, kam rád jezdíš?
Nejradši? Domů po náročném koncertním víkendu, tam se těším vždycky a nejvíc.Co v součastné době děláš ? 
Zrovna teď odpovídám na tuhle otázku a v druhém okně mi hraje song Galantní Jelen vedle mě sedí synátor a hltá každé slovo z tohohle songu. 

Voxel interview: Člověk zvládne úplně všechno, pokud tomu uvěří
 
S kým hraješ koncertně? Představíš nám svou skupinu ?
Tady je to jednoduché - vystupuju více jak rok úplně sám, resp. s kytarou, ukulele a looperem, mými spoluhráči a spolupěvci jsou lidi v publiku.


 
Budeš tento rok zahajovat na konci května festival Okoř se šťávou, na kterém jsi už hrál. Jak se tam těšíš ? Máš nějaký vztah k tomuto místu ?
Těším se velmi, jelikož předchozí ročník, na kterém jsem vystupoval, mi do cesty přihrál mého tehdejšího spoluhráče, který tam vystupoval s Oskarem Petrem, jsem zvědav, koho poznám tenhle ročník!

RECENZE: Voxel je na desce Motýlí efekt konečně sám sebou
 
Chtěl by jsi něco vzkázat svým fanouškům ?
S fanoušky a lidmi, co mě podporují, nejraději sdílím chvíle na a po koncertech, proto bych je moc rád pozval a těším se, že si společně zazpíváme a "zabékáme"!

Kromě Voxela vystoupí 28. května na Okoři se šťávou např. Wohnout, Sto zvířat, ATMO Music, Rybičky 48, Visací zámek, UDG, Všichni svatí, České srdce, Sabina Křováková a další. Moderovat budou Lukáš Pavlásek a Pavel Anděl. 

Servis pro návštěvníky letos zahrnuje i kyvadlovou dopravu z Prahy či Kladna, a to i po ukončení akce. Do konce dubna můžete vstupenky pořídit za výhodnější ceny. Předprodej probíhá v sítích Ticketportal, Ticketstream,Ticketpro, kapacita festivalu je limitovaná. Více na stránkách festivalu.

text: Michal Šenbauer, foto: Petr Tibi, archiv zpěváka

zavřít