Vyhrocené Billboard Music Awards: Kesha nesmí vystoupit, proti Madonně protestují fanoušci Prince

Vydáno 19.05.2016 | autor: Josef Martínek

Už tuto neděli poznáme vítěze letošních Billboard Music Awards, které vyhlašuje americký magazín Billboard. Na slavnostním ceremoniálu v Las Vegas měla vystoupit i zpěvačka Kesha, jejíž soudní proces s Dr. Lukem a Sony Music sleduje s napětím celý svět. Jenže nevystoupí, dostala zákaz. To Madonně nejspíš poctu Princeovi nikdo nepřekazí, i když fanoušci protestují. 

Vyhrocené Billboard Music Awards: Kesha nesmí vystoupit, proti Madonně protestují fanoušci Prince Keshu na Billboard Music Awards neuvidíte.

Keshe plánované vystoupení zatrhli Dr. Luke a Sony Music, kterým je smluvně zavázána. Jejich rozhodnutí nejspíš vychází z obavy, že by zpěvačka své číslo mohla zneužít k pohanění zmíněného producenta a nahrávací společnosti v souvislosti se soudem. Ten bude rozhodovat, jestli Keshu osvobodí od smlouvy, podle které nyní nemůže nahrávat hudbu mimo dohled Dr. Lukea. Žádost si zpěvačka podala s odůvodněním, že ji známý producent sexuálně i psychicky zneužíval

UPDATE: Dr. Luke a Sony nakonec své rozhodnutí změnili, Kesha tak nakonec na Billboard Music Awards přece jen vystoupí!

Celeste Buckingham interview: Ženy v šoubyznysu jsou hodně sexualizovány

MADONNA ČELÍ PETICI

Zákaz by řada lidí nejradši udělila i Madonně, která má vzdát poctu v dubnu zesnulému Princi. Královnu popu organizátoři vybrali, protože je mu svým vlivem na popovou kulturu, ikoničností a koneckonců i věkově nejblíže ze současných hudebních hvězd. V 80. letech spolu natočili píseň Love Song a kromě toho je pojilo i osobní přátelství. 

vložte odkaz, text nemažte

Fanouškům Prince se ale přesto Madonna nezdá jako vhodná kandidátka. Po internetu proto nyní koluje petice, kterou už podepsaly tisíce lidí. Iniciátorům vadí zejména to, že má být zpěvačka jediným umělcem, kterému bude celá pocta svěřena. Také se obávají, že její vystoupení nebude vkusné. To ovšem vyvrátil výkonný producent ceremoniálu Mark Bracco, podle kterého bude číslo fantastické. 

Revoluční umělec, vizionář, hrdina. Prince oplakávají Madonna, Mick Jagger, Paul McCartney a další kolegové

Na předávání Billboard Music Awards dále vystoupí třeba Justin Bieber, Rihanna nebo Celine Dion a Britney Spears, které dostanou speciální ocenění Icon Award a Millenium Award. Adele zase představí svůj nový klip Send My Love (To Your New Lover).

news.com, jm

zavřít