Vypsaná Fixa se těší ven. Přichází čas pro Letní tlení

Vydáno 05.04.2016 | autor: redakce

Letošní rok je pro Vypsanou Fixu koncertní. Momentálně jede své Fixyho klubík tour a její diář je plný až do konce roku. Ale vždy je k tomu nějaká přidaná hodnota, na kterou jsou fanoušci zvyklí a s každým rokem očekávají, co nového Fixa vymyslí. Letos tomu nebude jinak a už od května přichází Letní tlení.

Vypsaná Fixa se těší ven. Přichází čas pro Letní tlení Vypsaná Fixa na nedávném koncertě v Českých Budějovicích. Foto: Petr Tibi

"Letní tlení je kromě názvu naší písně zároveň i představa, jak by mělo vypadat léto u vody, prostě relax," říká zpěvák Márdi. "My jsme šli ale ještě dál a termín Letní tlení se stalo názvem pro naše další aktivity, které pořádáme. Začínali jsme s malým festiválkem 'Uganda', z nějž se stal postupem času regulérní festival s názvem On The Road, který loni oslavil desáté výročí. Náš bubeník Pítrs si zase vymyslel PodolFest a nesmíme zapomenout na pardubické Zámkohraní a akustické Každej chvilku na španělku.

Vypsaná Fixa v Českých Budějovicích: vyprodaný večírek partičky ze San Piega

Všechny zmiňované akce mají buď ekologický, nebo charitativní podtext a nás baví, když se to všechno povede. Ale je fakt, že už to dá poměrně hodně práce. Přesto chceme letos vytáhnout paty z našeho pardubického kraje a míříme do Prahy, na Střelecký ostrov, kde se 18. srpna odehraje největší akce našeho Letního tlení. Bude to jednodenní festival, s programem pro rodiče s dětmi, proběhnou loutková divadélka, zahraje naše kapela Mixle v piksle, která se tak poprvé v historii setká na pódiu s Vypsanou fiXou, workshopy, ekologické dílničky a další. Dokonce snad mohu prozradit, že dorazí i oblíbený Tonda Obal, který je naším guru v třídění odpadu a přiveze sebou spoustu her, soutěží a atrakcí pro malé i velké. No a to vše vyvrcholí minimálně dvouhodinovým koncertem Vypsané fiXy - prostě Letní tlení u vody."

A jeden z posledních letních koncertů stráví Vypsaná Fixa v roli headlinera Radbuza festu, který se odehraje 17. září v Dobřanech u Plzně.

tz, jm

zavřít