Ze Země na Jupiter: Eddie Stoilow chystají novou desku. Slyšeli jsme ji

Vydáno 10.02.2016 | autor: Nicola Bernard

O tom, že je tahle sympatická šestice tak trochu z jiné planety, jsme mohli spekulovat už dávno, ale až teď jsme si to potvrdili. Kluci z Eddie Stoilow totiž chystají svou novou, už čtvrtou řadovou desku, se kterou se ze Země přemístí rovnou na Jupiter - a to doslova.

Ze Země na Jupiter: Eddie Stoilow chystají novou desku. Slyšeli jsme ji Ze Země na Jupiter: Eddie Stoilow chystají novou desku

Kapela prostřednictvím sociálních sítí pomalu prozrazovala svými příspěvky a hashtagy jméno nové desky. Kdo sleduje jejich Instagram nebo oficiální facebookovou stránku skupiny, určitě mu neuniklo, že se novinka bude jmenovat Jupiter.

Nominační tipy Žebříku (I.): Vítězství mezi zpěváky a zpěvačkami obhajují Tomáš Klus a Aneta Langerová

"Deska bude obsahovat cca 11 nebo 12 písniček, které jsme vybírali asi ze třiceti pěti skladeb," říká na úvod klávesák David Šmídt. "A taky ze třiceti pěti žánrů," dodává s úsměvem frontman Honza Žampa. "Každej song je vlastně jiná planeta," uvádí.

Co se žánrového rozptylu týče, deska je v tomto ohledu takřka nezařaditelná. "Jsme známí tím, že jsme stylově trochu schizofrenní, takže naše nové album nelze v tomto ohledu přesně zařadit," prozradil ještě Honza Žampa.

Na desce nebudou jen klasické písničky, ale v některých se objevují i prvky moderní hudby. V jedné nahrávce navíc uslyšíme nejen hlas usměvavého frontmana Honzy, ale v pozadí mimo jiné zazní i vokál Eriky Fečové a jejích studentek z Mezinárodní konzervatoře v Praze. Na desce jako producent spolupracuje Ondrej Jančovič.

Eddie Stoilow a Xindl X v klipu dohlíželi na boxerské zápasy

Těšit se můžeme nejen na song ve francouzském stylu, ale i na skladbu s piánovým intrem na začátku nebo například na akustickou verzi písničky bez beatů či písničku se sborovým backgroundem.

První singl s názvem Sun Is Shinning plánuje kapela vypustit na přelomu února/března a klip bude zveřejněný cca dva týdny po zveřejnění samotného audia. Song Sun Is Shinning je zároveň nejstarší track na desce, protože vznikl na přelomu roku 2013/2014. 

zavřít