Zemřel Genesis P-Orridge, experimentátor a podivín z Throbbing Gristle

Vydáno 15.03.2020 | autor: redakce

Ve věku 70 let zemřel anglický zpěvák Genesis P-Orridge, známý z kapel Throbbing Gristle nebo Psychic TV. Osudnou se mu stala leukémie. 

Zemřel Genesis P-Orridge, experimentátor a podivín z Throbbing Gristle Zemřel Genesis P-Orridge, experimentátor a podivín z Throbbing Gristle

Genesis P-Orridge, proslulý svým bizarním projevem, bojoval s leukémií dva a půl roku. O jeho skonu informovaly veřejnost umělcovy dcery Genesse a Caresse. 

Rodák z Manchesteru již v devatenácti letech založil skupinu COUM Transmission, mezinárodního věhlasu se ale dočkal až jeho další projekt Throbbing Gristle. Experimentální soubor vznikl v roce 1975 a přinesl úplně nový pohled na písňovou strukturu.

Genesis P-Orridge: Zhouba civilizace

"Zakládajícím členům šlo jen o to vynalézt druh hudby, která by uspokojovala je samotné. Chtěli jsme se vymanit z modelu bicí, basa a elektrická kytara. Vlastně jsme si vůbec nedokázali představit, že by se industriální hudba stala celosvětovým fenoménem, ke kterému se přihlásí tolik nových skupin," říkal sám hudebník.

Skupina fungovala do roku 1981, poté se ještě na několik let vrátila v novém tisíciletí. Genesis P-Orridge byl aktivní ve formaci Psychic TV a v několika dalších projektech.

jm

Témata: Genesis P-Orridge, Psychic TV, COUM Transmission

zavřít