Zemřel Gregg Allman, zakladatel The Allman Brothers Bandu. Bylo mu 69 let

Vydáno 28.05.2017 | autor: redakce

Gregg Allman zemřel po sérii zdravotních komplikací, kvůli nimž musel už dříve zrušit všechny své letošní koncerty. V minulosti často užíval drogy a v roce 2010 musel dokonce podstoupit transplantaci jater, protože se nakazil žloutenkou. 

Zemřel Gregg Allman, zakladatel The Allman Brothers Bandu. Bylo mu 69 let Zemřel Gregg Allman, zakladatel The Allman Brothers Bandu. Bylo mu 69 let

Legendární southern rockovou kapelu The Allman Brothers Band, která se proslavila v 70. letech, založil Allman se svým bratrem Duanem. Ten zemřel již v roce 1971, skupina ovšem úspěšně pokračovala dál až do roku 1976. O dva roky později se však znovu obnovila, a i když si v osmdesátých letech vybrala další pauzu, nakonec hrála až do roku 2014. 

Obdivoval ho Eric Clapton a šlapal na paty Jimimu Hendrixovi, to byl Duane Allman

Kromě toho působil Gregg Allman i sólově a v roce 1977 vydal společné album se Cher, nazvané Two The Hard Way. Zajímavostí je, že s touto zpěvačkou byl mezi lety 1975 ař´ž 1979 také ženatý. 

vložte odkaz, text nemažte

Allman zemřel doma ve městě Savannah v americké Georgii. Že je jeho zdravotní stav vážný, naznačil už letošní březen, kdy byl nucen zrušit všechny plánované koncerty do konce roku.

Témata: Gregg Allman, The Allman Brothers Band, southern rock, Cher

zavřít