Zemřel Guru Josh, autor tanečního hitu Infinity. Smrt ho dostihla přímo na party

Vydáno 30.12.2015 | autor: Nicola Bernard

Ibiza. Název tohoto španělského ostrova se ihned vybaví tomu, kdo v 90. letech holdoval taneční muzice a sledoval na scéně populárního DJ Guru Joshe, který se proslavil hitem Infinity. Právě ten vznikl a byl poprvé zahrán na Ibize. A právě tady i ve spojitosti s DJ Gurum Joshem naposledy zazní - na posledním rozloučení.

Zemřel Guru Josh, autor tanečního hitu Infinity. Smrt ho dostihla přímo na party Guru Josh zemřel nejspíš na taneční party

Hit Infinity vznikl v roce 1989 a stále se hraje především na tanečních party, diskotékách. Dodnes ho můžeme vídat v televizi a nebo slýchat z rádií. Po dobu několika měsíců ovládal přední příčky hitparád a jeho prodejnost překonala hranici 2,9 milionů jednotek. Svůj hit před pár lety "obnovil" v rámci projektu Guru Josh Project a díky povedenému remixovému zpracování ho navrátil zpět do nejvyšších pater hitparád.

10 hudebních osobností, které nás v roce 2015 opustily

Joshovi fanoušci začali na sociálních sítích ihned spekulovat, že za DJovou záhadnou smrtí stojí extáze. Droga považovaná za taneční elixír, často užívaná na různých party, se možná stala v noci na úterý během akce Joshovi osudnou. Podle některých zpráv z neověřených zdrojů zemřel 51letý DJ Guru Josh přímo na party, v centru všeho dění na Ibize.

Smrt Paula Waldena, jak se DJ občansky jmenoval, potvrdil i jeho agent Sharron Elkabas. Příčina úmrtí je ale podle něj prozatím nejasná.

Nicola Bernard

zavřít