Zemřel Jaromír Klempíř, autor hitů Karla Gotta a někdejší člen Olympiku

Vydáno 14.07.2016 | autor: redakce

Skladatel a hudebník Jaromír Klempíř zemřel ve věku 72 let. Uvádí to ČTK s odkazem na informaci od hudebního publicisty Miloše Skalky. Klempíř napsal velké hity pro hvězdy české pop music. Jeho písně zpívali Karel Gott, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková nebo Josef Laufer. 

Zemřel Jaromír Klempíř, autor hitů Karla Gotta a někdejší člen Olympiku Jaromír Klempíř na fotografii České televize

Klempíř se narodil v roce 1944, vystudoval Státní konzervatoř a už od mládí se aktivně věnoval hudební tvorbě. Byl členem skupiny Pavla Sedláčka a v roce 1962 nechyběl u založení legendární kapely Olympic. S ní hrál dva roky. Věnoval se i divadlu a později začal vynikat především jako autor písní.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Milan Peroutka (175.)

K největším hitům, které napsal, patří Gottovy C'est la vie či Hej, páni konšelé, jeho služeb ale využili třeba také Pavlína Filipovská, Jiří Štědroň, Waldemar Matuška nebo Helena Vondráčková. Na svědomí měl i hudbu k filmům Slasti otce vlasti, Podivná přátelství herce Jesenia, oslovili ho ale i tvůrci pohádek nebo seriálů.

vložte odkaz, text nemažte

Působil také jako redaktor Supraphonu nebo člen Orchestru Československé televize. V české populární hudbě toho tak po sobě zanechal mnoho. 

Témata: Jaromír Klempíř, Olympic, Karel Gott, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková, Josef Laufer, Jiří Štědroň

zavřít