Zemřel John Berry, zakladatel Beastie Boys

Vydáno 21.05.2016 | autor: redakce

Z původní pětice, která na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let zakládala legendární Beastie Boys, se na věčnost odebral již druhý člen. Po Adamou Yauchovi, který v roce 2012 podlehl rakovině, zemřel i kytarista John Berry. Ten hrál se skupinou počátkem osmdesátých let. 

Zemřel John Berry, zakladatel Beastie Boys John Berry vystupoval s Beastie Boys krátce

John Berry hrál na kytaru v Beastie Boys pouze rok, přesto na jeho příspěvek skupina vzpomínala třeba v roce 2012 při zařazení do Rock'n'Rollové Síně slávy. Po svém odchodu hrál Berry se skupinami Even Worse, Big Fat Love, Highway Stars a Bourbon Deluxe. V posledních letech již vystupovat nemohl.

Zemřel MCA, zakládající člen Beastie Boys. Bylo mu 47 let

Hudebník trpěl takzvanou frontotemporální demencí, která postihuje čelní mozkové laloky. Zemřel v hospicu v Danversu. Bylo mu pouhých 52 let. 

vložte odkaz, text nemažte

Beastie Boys jsou považováni za jednu z nejvýznamnějších hiphopových kapel a žánrové průkopníky. Celosvětově prodali na padesát milionů kopií svých alb, získali tři Grammy. Z původní pětice se později vyklubala pouze trojice. Po smrti Youche, který si říkal MCA, v roce 2012 ukončili kariéru. 

rollingstone.com, jm

zavřít