Zemřel Oscar Pavel Gottlieb, první diskžokej a kapelník z filmu Jak básníci přicházejí o iluze

Vydáno 06.08.2018 | autor: redakce

Ve věku 76 let zemřel Oscar Pavel Gottlieb, známý jako herec či dabér, ale i jako hudební publicista, muzikant a diskžokej. Proslavil se rolí ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze.

Zemřel Oscar Pavel Gottlieb, první diskžokej a kapelník z filmu Jak básníci přicházejí o iluze Zemřel Oscar Pavel Gottlieb, první diskžokej a kapelník z filmu Jak básníci přicházejí o iluze

Oscar Pavel Gottlieb zpíval v Pražském dětském sboru, od šedesátých let se stal profesionálním diskžokejem - údajně prvním v tehdejším Československu. V rozhlase uváděl písňové pořady, působil také se skupinami Country Beat Jiřího Brabce, Tučňáci nebo u rozhlasového bigbandu TOČR pod vedením Felixe Slováčka.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: PŘÍBĚHY ZESNULÝCH HVĚZD

Filmoví příznivci ho znají z role barového kapelníka, kterou ztvárnil v komedii Jak básníci přicházejí o iluze. Představil se i ve snímcích Smrt si vybírá, Romance za korunu, Buldoci a třešně, Z pekla štěstí, Jára Cimrman ležící, spící, Zastihla mě noc, Matěji, proč tě holky nechtějí, Antonyho šance nebo Chobotnice z II. patra. Věnoval se také dabingu, jeho hlas mohli slyšet diváci seriálu Akta X nebo filmů E.T. Mimozemšťan, Černá vdova či Přelet nad kukaččím hnízdem.

Gottliebovo úmrtí potvrdil médiím jeho bratr Tomáš. 

jm

Témata: Oscar Pavel Gottlieb, Tučňáci, Country Beat Jiřího Brabce, Felix Slováček

zavřít