Zemřel post-punkový rebel Mark E. Smith z kapely The Fall, bylo mu 60 let

Vydáno 24.01.2018 | autor: redakce

Ve věku pouhých šedesáti let odešel jeden z nejvlivnějších britských post-punkerů. Mark E. Smith proslul svou bouřlivou povahou, suchým humorem a obratnou hrou se slovy. 

Zemřel post-punkový rebel Mark E. Smith z kapely The Fall, bylo mu 60 let Zemřel post-punkový rebel Mark E. Smith z kapely The Fall, bylo mu 60 let

Smith založil post-punkovou formaci The Fall v roce 1976 po návštěvě koncertu Sex Pistols a po čtyři desetiletí s ní opanoval britskou žánrovou scénu. Zajímavostí je, že sám byl prakticky jediným stabilním členem. Byl totiž znám častým propouštěním muzikantů, ve skupině se celkově prostřídalo na šedesát členů. 

ZE ŽIVOTA PUNKU: UNIKÁTNÍ PUNKOVÝ SERIÁL

Od roku 1979 vydali The Fall, pojmenovaní podle románu francouzského spisovatele Alberta Camuse, dohromady 32 studiových alb. Pravidelně s nimi bodovali v britské mainstreamové konkurenci, ač nikdy neměli žádný rádiový hit. Například poslední řadovka New Facts Emerge z loňského roku se umístila na 35. místě britské albové hitparády. 

Smithovu smrt potvrdil jeho manager a zároveň životní partner Pam Van-Damned. "Zemřel dnes ráno doma. Podrobnější prohlášení bude následovat v příštích dnech. Mezitím prosím za sebe a Markovu rodinu o klid v tomto smutném období," uvedl. 

jm

Témata: Mark E. Smith, The Fall, post-punk

zavřít