Zemřel Stevie Wright. S The Easybeats byl první mezinárodní popovou hvězdou Austrálie

Vydáno 28.12.2015 | autor: redakce

The Easybeats sice fungovali jen pár let, v australské pop music ale zanechali nesmazatelnou stopu. Jejich frontman Stevie Wright zemřel v nemocnici krátce po letošních Vánocích ve věku 68 let. 

Zemřel Stevie Wright. S The Easybeats byl první mezinárodní popovou hvězdou Austrálie The Easybeats slavili úspěchy v 60. letech

V The Easybeats viděli někteří australskou obdobu The Beatles, kteří se rovněž prosadili v 60. letech. Jejich největší hit se jmenoval Friday On My Mind a v roce 2001 byl vyhlášen nejlepší australskou písní všech dob. Kapela své působení uzavřela v roce 1969 a Stevie Wright se vydal na sólovou dráhu.

Beatles znovu ožívají. A budou i v HD

Ta mu přinesla třeba hit Evie, ale i problémy s alkoholem a drogami. "Upřímně řečeno, málokdo by asi tipoval, že se vůbec dožije 68 let," prohlásil třeba australský hudební publicista Glenn A. Baker. 

Píseň Friday On My Mind se objevila třeba v repertoáru Davida Bowieho a vzniklo nespočet coververzí. Skupina byla nejen díky ní považována za první velkou popovou hvězdu Austrálie. V té době byl přitom Wright ještě teenager. 

The Guardian, jm

 

zavřít