Zemřel William Onyeabor, nigerijská hvězda funku. Alba si v Africe sám lisoval

Vydáno 19.01.2017 | autor: redakce

Ve věku 70 let zemřel nigerijský zpěvák William Onyebor, který se hudbě úspěšně věnoval hlavně v 70. a 80. letech a v roce 2013 se mu povedl velký comeback. Naposledy vydechl v poklidu ve spánku v domácím prostředí. 

Zemřel William Onyeabor, nigerijská hvězda funku. Alba si v Africe sám lisoval Zemřel William Onyeabor, nigerijská hvězda funku. Alba si v Africe sám lisoval

William Onyeabor vynikal hlavně v oblasti funku a také elektronické hudby. Všechny svoje řadové desky vydal v letech 1977 až 1985 - bylo jich hned devět. V roce 2013 vydal ve spolupráci s labelem Luaka Bop výběrovku Who is William Onyeabor?, která zaznamenala mezinárodní úspěch. Pomohl tomu i dokument Fantastic Man, který byl následně uveden. 

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: PŘÍBĚHY ZESNULÝCH ROCKOVÝCH HVĚZD

Jeho smrt potvrdil David Byrne, zakladatel labelu Luaka Bop. "Zemřel pokojně ve spánku po krátké nemoci ve svém domě v Enugu v Nigérii. Mimořádný umělec, podnikatel a vizionář, pan Onyeabor, složil a sám vydal devět skvělých alb průlomového elektronického funku v letech 1977-1985. Natočil je, vylisoval a vydal pod značkou Wilfilms Limited - v jeho osobní lisovně v jihovýchodní Nigérii," uvedl. 

Témata: William Onyeabor, funk, elektro, David Byrne

zavřít