Zemřela Natalie Cole, r'n'b hvězda, co protestovala proti Amy Winehouse

Vydáno 02.01.2016 | autor: redakce

Životní příběh Natalie Cole, dcery legendárního zpěváka Nat Kinga Colea, skončil jen pár hodin před koncem roku 2015. Držitelka devíti cen Grammy zemřela na Silvestra na srdeční selhání. Bylo jí 65 let. 

Zemřela Natalie Cole, r'n'b hvězda, co protestovala proti Amy Winehouse Zemřela Natalie Cole, r'n'b hvězda, co protestovala proti Amy Winehouse

Natalie Cole vynikala v žánru r'n'b, ale ve svém repertoáru měla i jazzové či soulové písně. Úspěšné bylo hlavně album Unforgettable z roku 1991, které obsahovalo i posmrtný duet s jejím otcem, jenž zahynul v roce 1965. Nat King Cole, proslulý jazzový pianista, skladatel a zpěvák, byl jedním z prvních afroameričanů, kteří dostávali pravidelně prostor v televizi. Natalie, které bylo v době jeho skonu 15 let, se jednoznačně potatila. 

Interpretka za sebou ale měla i bouřlivou část kariéry. V roce 2000 se přiznala k drogové závislosti a odvykací léčbě. Poté si zahrála samu sebe ve filmu Žít pro lásku: Příběh Natalie Cole. 

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Nat King Cole (130.)

Pozornost na sebe strhla i v roce 2008, kdy otevřeně krizovala úspěch Amy Winehouse na Grammy. Dnes už rovněž mrtvá zpěvačka tehdy nebyla vpuštěna na slavnostní ceremoniál kvůli drogové závislosti, akademie ale ocenila její album Back To Black a píseň Rehab. "Nemyslím si, že měla vyhrát. Vysílá to špatnou zprávu pro mladé lidi, kteří se snaží dostat do branže a snaží se být čistí. Měli bychom zastavit odměňování špatného chování," uvedla tehdy.

V roce 2014 se Natalie Cole zastavila naposledy v Praze, když s Českým národním symfonickým orchestrem zazpívala ve Státní opeře.

Billboard, jm

zavřít