Zemřela nestydatá holka Vanity, oblíbenkyně Prince a sexy idol 80. let

Vydáno 16.02.2016 | autor: redakce

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka Vanity z kdysi velmi populární dívčí skupiny Vanity 6. Denise Katrina Matthews, jak znělo její pravé jméno, podlehla dlouhodobým zdravotním problémům vzniklým z nadměrného užívání drog. 

Zemřela nestydatá holka Vanity, oblíbenkyně Prince a sexy idol 80. let Vanity na začátku 80. let, kdy její hvězda stoupala

Vanity se na začátku 80. let seznámila se samotným Princem, který jí dohodil místo zpěvačky v dívčí skupině Vanity 6. Ta sice fungovala krátce a vydala jediné album, její hit Nasty Girl se ale nesmazatelně zapsal do dějin pop music. Děvčata slavila úspěch díky své provokativnosti a vyzývavosti. Náhlá popularita s sebou ale přinesla i drogy, kterými se Vanity nechala zlákat.

RECENZE: Prince není žádný slintající stařík, jeho hudba je pořád sexy

Zpěvačka trpěla dlouholetou závislostí na cracku a v roce 1994 jí šlo o život. Když ji ale lékaři po předávkování zachránili, vzpamatovala se. Podstoupila sice transplantaci jater a dala se na víru, její tělo už ale bylo navždy poznamenáno předchozími problémy - mimo jiné potíže trpěla onemocněním ledvin. Zemřela 15. února v nemocnici v kalifornském Fremontu.

hollywoodlife, jm

zavřít