Živé je nedostanou: Elán se na podzim vrátí do českých hal

Vydáno 15.02.2016 | autor: admin

Slovenská kapela Elán se po koncertní pauze vrátí na velké turné do českých hal. Tentokrát nezamíří jen do tří největších měst, ale ukáže se i na místech, kde dlouhá léta nehrála. Názvem turné vzkazuje, že živé je z pódia nejspíš nikdo nedostane. 

Živé je nedostanou: Elán se na podzim vrátí do českých hal Jožo Ráž při koncertě Elánu v Českých Buděhovicích v roce 2010. Foto: Petr Tibi

Kromě tradiční Prahy (19.10.), Brna (14.10.) a Ostravy (12.10.) dorazí Elán do Karlových Varů (23.9.), Zlína (28.9.), Liberce (30.9.), Plzně (5.10.) či Pardubic (10.10.).

Vašo Patejdl interview: Lidé po nás chtějí něco nového, ale aby to byl stejný Elán

Má k tomu několik důvodů: jednak si připomíná 30. výročí od vydání svého nejúspěšnějšího alba Hodina slovenčiny a zároveň hodlá fanouškům představit ty nejlepší písničky z aktuální nahrávky Živých nás nedostanú. "Koncem šedesátých let začínalo na Slovensku s Elánem dalších 200 nových kapel. Dnes jich je tu z naší generace jen pár. Po letech víme, že tajemstvím dlouhověkosti hudební skupiny je to, že musí prostě hodně vydržet. A to ti ostatní nedokázali. Postupně se upili nebo unavili, pohádali a rozpadli. My doufáme, že nás živé nedostanou," říká Jožo Ráž.

Podle Vladimíra Moška z manažerské agentury Elánu MC production věnují hudebníci podstatnou část koncertu připomínce jednoho ze svých nejslavnějších alb Hodina slovenčiny, které vyšlo v roce 1985. V tematickém bloku přinesou atmosféru tehdejších třicet let starých vystoupení pomocí projekcí nebo dobových kulis. "Pamětníci se tak mohou vrátit v čase do doby, kde byli náctiletí a mladá generace může zase naopak zažít něco z atmosféry tehdejších koncertů. Historický vizuál budeme postupně přidávat i na naše koncertní plakáty" vysvětluje Moško.

Plán turné:
23. 9. Karlovy Vary - KV Arena
28. 9. Zlín - Stadion Luďka Čajky
30. 9. Liberec - Home Credit Arena
5. 10. Plzeň - HM Areba
10. 10. Pardubice - Tipsport Arena
12. 10. Ostrava - Ostravar Arena
14. 10. Brno - DRFG Arena
19. 10. Praha - Tipsport Aréna

tz, jm, foto: Petr Tibi

zavřít