Street-gang Dropkick Murphys přiveze punkovou smršť

Vydáno 28.12.2011 | autor: redakce

Sedmičlenná irsko-americká parta Dropkick Murphys se po pěti letech vrací do Prahy. 23. ledna mají v plánu rozpoutat v Incheba Areně peklo na zemi.

Street-gang Dropkick Murphys přiveze punkovou smršť Street-gang Dropkick Murphys přiveze punkovou smršť

Irsko-americká skupina Dropkick Murphys vznikla v roce 1996 v Quincy v Massachusetts.

Jen o rok později podepsala nahrávací kontrakt s nezávislým punkovým labelem Hellcat Records a důsledky nasazení, s jakým se vrhli na natáčení alb i koncertování, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Z obsáhlého výčtu všech jejich úspěchů, vzpomeňme jen nejzásadnější milníky jejich kariéry: třetí album Sing Loud, Sing Proud! s účastí frontmana Pogues Shane McGowana, čtvrtou nahrávku Blackout s rádiovým hitem Walk Away a hymnou jejich fanoušků Fields of Athenry. Skladbu Tessie, která zazněla ve filmu Fever Pitch natočeném podle bestselleru Nicka Hornbyho Fotbalová horečka a kterou se kapela poprvé (rozhodně však ne naposledy) spojila s bostonskými Red Sox. Píseň I'm Shipping Up To Boston, kterou proslavil hvězdně obsazený oscarový snímek Martina Scorseseho The Departed (Skrytá identita). Singl The State Of Massachusetts z šestého alba The Meanest Of Times, kterou časopis Rolling Stone prohlásil za jednu z top 100 skladeb roku 2007, a která se stala téhož roku jednou z šedesáti nejhranějších rockových skladeb v Americe. Společné koncerty s Mighty Mighty Bostones, Aerosmith či Brucem Springsteenem.

S posledně jmenovaným skupinu navíc spojuje i její letošní (sedmé studiové) album Going Out In Style. Deska, které se jen za první týden ve Spojených státech prodalo přes 43 tisíc kusů a debutovala na dosud nejvyšší příčce v historii Dropkick Murphys – na 6.místě.

Průřez úspěšnými staršími nahrávkami i ukázky z nového alba... To vše čeká na návštěvníky Incheba Areny 23.ledna 2012, kdy Dropkick Muprhys přijedou otřást jejími základy a kam si přizvou dvě hostovské kapely, jejichž jména budou včas oznámena.zdroj: TZ, map
zavřít