Žebřík 2011: Vítězil Tomáš Klus, speciální ocenění patří Tata Bojs

Vydáno 16.03.2012 | autor: redakce

Ve vzácně vyrovnané výsledkové listině jubilejního 20. ročníku ankety Žebřík 2011, který se vyhlašoval 16. března v plzeňském Parkhotelu, nejvíce září Tomáš Klus, Mandrage, NiceLand, Tata Bojs či Anna K.

Žebřík 2011: Vítězil Tomáš Klus, speciální ocenění patří Tata Bojs Žebřík 2011: Vítězil Tomáš Klus, speciální ocenění patří Tata Bojs

Zebrik2011jz-205Tato zpěvačka tentokrát mírně předčila dosud suverénní Anetu Langerovou, která ovšem navíc převzala z rukou organizátorů speciální cenu pro Nadaci Světluška.


Velký důvod ke spokojenosti mají Nightwork: patří jim prestižní titul Skupina roku a jejich frontman Vojta Dyk je nejlepší mezi zpěváky.

Mezi oceněnými jsou také Ben Cristovao, Imodium, Kofe-In, Lucie Bílá či festivaly České hrady a Rock for people. Objevem roku se stali karlovarští Goodfellas, nejlepším filmem je dle mínění fanoušků Alois Nebel.

Bronzových sošek z dílny mistra Václava Česáka bylo rozdáno celkem 27 v devíti kategoriích. Hlavní ocenění od iREPORTu převzali Tata Bojs, kteří následně odehráli unikátní „best of“ vystoupení doprovázené velkolepou vizuální show. Koncertně se předvedli také Charlie Straight, Navigators, Tomáš Klus a Mandrage.

„Jsem překvapen, kolik kapel a interpretů se podělilo o ceny, čekal jsem jednoznačnější výsledky. Podle předpokladů se do konečného pořadí promítá i aktivita a loajalita fanouškovských komunit na sociálních sítích, ale celkově považuji výsledky za relevantní a odpovídající stavu a úrovni naší scény,“
komentuje výsledky Jarda Hudec za pořádající iREPORT.

ebk 2011 logo1Na šestihodinové show ve vyprodaném Parkhotelu byl také odstartován 2. ročník talentové soutěže Český YouTube fest. Podpora mladých talentů byla vůbec jedním z důležitých témat slavnostního ceremoniálu - např. nadějné konzervatoristce Barboře Haasové byla předána finanční dotace na studijní pobyt v zahraničí.

Na slavnostní večer, který opět skvěle moderovali Tomáš Hanák a Klára Vytisková, navázala pověstná After party s hvězdami Žebříku, která probíhala až do ranních hodin.

Kompletní výsledky včetně zahraniční části najdete na www.anketazebrik.cz.

Organizátory akce byli magazín iREPORT a Plzeňský kraj. Hlavními partnery byli Skupina ČEZ a Plzeňská teplárenská.

ŽEBŘÍK 2011 iREPORT MUSIC AWARDS

domácí část - vÝsledky 1.-3. místo
Skupina
1. Nightwork
2. Mandrage
3. Tata bojs

Album
1. Racek – Tomáš Klus
2. Relativní čas – Anna K
3. Ležatá osmička – Tata bojs

Skladba
1. Šrouby a matice - Mandrage
2. Nina – Tomáš Klus
3. We Know Better - NiceLand

Zebrik2011jz-209Videoklip
1.  Polarity - Imodium
2.  We Know Better - NiceLand
3.  Put It On Me – Ben Cristovao

Zpěvák:
1. Vojta Dyk
2. Tomáš Klus
3. Michal Motyčka

Zpěvačka:
1. Anna K
2. Aneta Langerová
3. Lucie Bílá

Objev:
1. Goodfellas
2. Kofe-In
3. Ben Cristovao

Akce:
1. České Hrady
2. Rock for people
3. Aneta Langerová – Pár míst tour

Film:
1. Alois Nebel
2. Lidice
3. Perfect Days

Průser:
1. smrt Václava Havla
2. Iveta Bartošová
3. politici

Speciální cena Žebříku: Tata Bojs 

zdroj: TZ, map 


zebrik-priprava2-105  kopie

 

 

zavřít