Please The Trees pokřtí nové album, přivezli si ho z Kalifornie

Vydáno 10.09.2012 | autor: redakce

Třetí album Please The Trees s názvem A Forest Affair vychází 10. října a ve stejný den ho kapela v pražské Malostranské besedě také pokřtí.

Please The Trees pokřtí nové album, přivezli si ho z Kalifornie Please The Trees pokřtí nové album, přivezli si ho z Kalifornie

please the trees - a forest affair2012Hostem křtu budou producent Jonathan Burnside (který s Please The Trees také vystoupí) a spřízněná skupina Houpací koně.

Album A Forrest Affair natočila skupina s producentem Jonathana Burnsidem v říjnu 2011 ve studiu Magnolia Records v Novatu v Kalifornii. Album bude obsahovat deset skladeb, které napsal Václav Havelka. Vedle producenta se na výsledné podobě ale podíleli všichni členové skupiny, a to včetně bývalého člena Zdeňka Kadlece, který kapelu opustil před dokončením nahrávky a nahradil jej David Babka. A Forest Affair vnímá kapela trochu jako debut, Please The Trees stojí totiž znovu na začátku; s novou krví a silou, pevnější a připravenější než předtím.

Please The Trees doposud vydali na svém vlastním labelu dvě alba Lion Prayer (2007) a Inlakesh (2010). Zpěvák a kytarista kapely Václav Havelka vydal řadu sólových nahrávek pod pseudonymem selFbrush. Do povědomí se Please The Trees dostali také spoluprací s pěveckým sborem seniorů Elpida, která byla vyústěním kampaně proti diskriminaci seniorů, do které se Havelka v roce 2010 zapojil. Please The Trees a Elpida chystají společné EP na začátek roku 2013.map 

zavřít