Jana Kirschner přichází s výjimečným projektem Moruša!

Vydáno 03.10.2013 | autor: Petr Adámek

Jana Kirschner přichází po třech letech s projektem Moruša. Albová novinka odvážně spojuje muzikanty různých hudebních žánrů a světů. Jana jí už brzy představí na speciálním podzimním turné.

 

Jana Kirschner přichází s výjimečným projektem Moruša! Jana Kirschner přichází s výjimečným projektem Moruša!

 

Jediný pražský koncert Jany Kirschner v tomto roce se uskuteční 4. prosince v Divadle Archa. Zpěvačka na něm představí svůj výjimečný hudební projekt „Moruša".

Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček na česko-slovenské hudební scéně přichází po třech letech s ojedinělým projektem „Moruša".

Album je rozděleno na dvě části – Biela a Čierna. První s názvem „Moruša Biela" vyjde již 15. listopadu ve spolupráci se slovenským vydavatelstvím Slnko Records. A právě „Morušu Bielu" Jana představí na unikátním a jediném pražském koncertě v tomto roce 4. prosince v Divadle Archa. Na podiu se sejde celkem 14 muzikantů z Čech a Slovenska. „Spojením lidí z různých žánrů vznikla velmi zajímavá kapela, taková energická směs lidí, kteří by se zřejmě za jiných okolností nikdy nepotkali," vypráví Jana Kirschner a dodává „pro nás pro všechny je to výzva a já doufám, že se nám podaří vytvořit něco neopakovatelného."

Přípravy jsou v plném proudu, zkouší se již několik týdnů jak v Čechách, tak i na Slovensku. „Nejde o běžné popové album, jednotlivé skladby jsou kompozice, které vyžadují čas a bezchybnou interpretaci," popisuje zpěvačka. Kromě nových písní se diváci mohou těšit i na starší známé skladby, které zazní v úplně jiné aranži.

Vstupenky seženete buď online na www.archatheatre.cz, v pokladně Divadla Archa anebo v síti Ticketpro.

Další koncerty v České republice jsou naplánovány na jaro příštího roku, kdy by měla vyjít i druhá část „Moruša Čierna".

O Moruše

Nahrávaní albové novinky ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny. Sešlo se tam dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem celého projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Roisin Murphy, Moloko nebo Zero 7. Pod jeho dohledem vznikl jakýsi „rodinný orchestr", ve kterém se potkali housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet nebo cimbál. Na projektu spolupracovali skvělí muzikanti známí ze světa klasické hudby – Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet. Anglickou část reprezentovali známí studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen. Spolu s Janou Kirschner nahráli více než 100 minut originální autorské hudby.

„Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom. Strom pro mě znamená dětství, mojí zem, mojí řeč, mojí identitu. Věděli jsme, že dostat 100 minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila Moruše. Strom, který znám ze zahrady mojí babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy. A bylo to," vypráví Jana Kirschner a dodává „Je to slovenské album. Ale jsem přesvědčená, že díky jeho originalitě, poetice a výjimečnému talentu našich muzikantů se nám podařilo vytvořit něco, co zaujme a přesvědčí publikum kdekoliv na světě."

Jana Kirschner:
www.janakirschner.com
https://www.facebook.com/janakirschner

Slnko Records
hwww.slnkorecords.sk, sina@slnkorecords.sk
https://www.facebook.com/slnko.records

 

Jana Kirschner se po třech letech vrací na scénu. Pro fanoušky připravila výjimečný projekt s názvem Moruša. Nahrávaní albové novinky ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny, na jeden jediný den se zde sešlo dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem celého projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Jamie Cullumem, Roisin Murphy, Moloko nebo Zero 7. Pod jeho dohledem vznikl jakýsi „rodinný orchestr", ve kterém se potkali housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet nebo cimbál. Na projektu spolupracovali skvělí muzikanti známí ze světa klasické hudby – Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet. Anglickou část reprezentovali známí studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen. Spolu s Janou Kirschner nahráli více než 100 minut originální autorské hudby.

„Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom. Strom pro mě znamená dětství, mojí zem, mojí řeč, mojí identitu. Věděli jsme, že dostat 100 minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila Moruše. Strom, který znám ze zahrady mojí babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy. A bylo to," říká Jana Kirschner.

Charizmatická zpěvačka projekt představí na speciálním koncertním turné v kompletní sestavě na Slovensku, dvě zastávky bude mít i v Čechách. Jana Kirschner se tak po sedmi letech koncertování hlavně v zahraničí vrátí na domácí pódia.

„Je to slovenské album. Ale jsem přesvědčená, že díky jeho originalitě, poetice a výjimečnému talentu našich muzikantů se nám podařilo vytvořit něco, co zaujme a přesvědčí publikum kdekoliv na světě," neskrývá nadšení Jana Kirschner.
První část alba Moruša s názvem „Biela" vyjde 15. listopadu u slovenského vydavatelství Slnko Records.
Exkluzivní premiéra pilotního singlu „Sama" je ke slyšení na MusicJetu právě dnes! http://musicjet.cz/LandingPage.aspx?link=musicjet:product:x4ME4Hgdj5i2ozFlBxfIon&channel=orangeSK

Kontakty

Jana Kirschner:
www.janakirschner.com
https://www.facebook.com/janakirschner

Slnko Records
hwww.slnkorecords.sk, sina@slnkorecords.sk
https://www.facebook.com/slnko.records

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1
www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz

zavřít