Kurtizány z 25. avenue se vracejí na pódia. V nové sestavě

Vydáno 14.05.2014 | autor: redakce

Dva zpěváci, nový kytarista a bubeník a tvrdší sound. Takové změny ohlašuje pražská klubová kapela Kurtizány z 25. avenue, která se po téměř roční pauze vrací na scénu. Fanoušci se dočkají 29. května v jejich domácím prostředí pražského Futura.

Kurtizány z 25. avenue se vracejí na pódia. V nové sestavě Kurtizány z 25. avenue se vracejí na pódia. V nové sestavě

 

K25A 2014Kurtizány z 25. avenue v nové sestavě


Kytarista, zpěvák a skladatel Tomáš Vartecký se společně s baskytaristou Janíkem Rupprichem obklopili novými muzikanty - bubeníkem Markem Macháčkem (Cocotte Minute), kytaristou Krystofem Bartakovicem (Nameless Brothers) a zpěvákem Danem Kurzem (Atari Terror).

V tomto složení bude mít kapela koncertní premiéru 29. května v pražském klubu Futurum. Jako host vystoupí britská skupina Long John Laundry. "Je to návrat po delší pauze. V nové sestavě chceme ve Futuru hrát především skladby z našeho alba 2000?. Tedy písničky, které jsme dlouho naživo nehráli," popisuje Vartecký.

S novou sestavou se podle něj do Kurtizán vrátí větší tvrdost a razance. "Velkou změnou bude i to, že máme dalšího zpěváka, se kterým se budu dělit o vokály. Já budu zpívat věci z poslední desky a Dan Kurz pak ty ostatní. Pro mě osobně to znamená návrat k pozici kytaristy. Budu mít po delší době víc prostoru hrát na kytaru," vysvětluje.

Kapela by chtěla v nové sestavě nahrát do letních prázdnin singl a poté se pustit do prací na novém řadovém albu.

TZ, ape

 

zavřít