Narozeniny Roxy se blíží, gratulovat budou Maceo Plex, Joris Voorn i Herbaliser

Vydáno 07.10.2014 | autor: Petr Lenk

Ve druhé půlce října se budou oči hudební veřejnosti upínat k budově Roxy a NoD v pražské Dlouhé ulici. Stejně jako minulý rok se tyto dva prostory spojí, aby připravili svým fanouškům nabitý narozeninový týden plný koncertů zahraničních kapel, světových djů a divadel v kombinaci s českou uměleckou špičkou.

Narozeniny Roxy se blíží, gratulovat budou Maceo Plex, Joris Voorn i Herbaliser Narozeniny Roxy se blíží, gratulovat budou Maceo Plex, Joris Voorn i Herbaliser

herbaliser resizeThe Herbaliser

 

Slavnostní zahájení 20. října odstartuje přímo na parketu Roxy Jana Vrána s tanečně-světelnou show s prvky akrobacie. Pondělnímu programu vévodí britský chameleón, bořič hudebních škatulek Feed Me, který si s sebou veze svou LED vizuální show. V úterý si s námi pohrají zámořští dance-punkoví vizionáři Liars, kteří přivezou své aktuální album Mess. Třetí "český" den narozenin Soundz Czech ovládnou společné prostory ROXY a NoD domácí kapely a projekty WWW, Manon Meurt, Kalle, PZH, Wild Tides, Peter Pan Complex, Lukas Landa, blacksheepboy a mnoho dalších. Celý koncertní program na šesti pódiích bude pro všechny fanoušky zdarma.

Narozeninový víkend nakopne vystoupení světového top producenta a dje Maceo Plexe, kterého doplní mladá krev, rezident klubu Ushuaia Švýcar Andrea Oliva. V sobotu 25. října s námi oslaví narozeniny dnes už legendární holandský house dj a producent Joris Voorn. Týdenní program uzavře ve stylu Ninja Tune koncert londýnské kapely The Herbaliser. Energický pódiový mix hip hopu, jazzu a funku bude stylovým zakončením nabitého týdne. Všechny zahraniční umělce doplní v průběhu celého týdne špičkový český support.

 

 

Narozeninové oslavy v NoDu odstartují v pondělí 20. října v 19:00 vernisáží výstavních projektů, více než desítky autorů, např. Petra Písaříka, Ondřeje Brodyho či Petra Kopřivy. Symbolického dárku se dočká i křižovatka ulic Dlouhá a Rybná díky novému objektuodautora Jiřího Černického. Pondělní večer patří japonskému tanci butóv podání Kena Maie.

V úterý se představí Slovenka na kvadrát s charismatickou Lucií Siposovou v hlavní a jediné roli. Čtvrtek a pátek uvede zahraniční soubor Do-Theatre, který českému publiku poprvé předvede vizuálně strhující představení Gofmaniana. Dust of Dreams. Sobotní den pak bude mít v režii retro swingová kapela Voilà!

 

 

 

Kompletní program:roxy plak

BE 22 @ ROXY

20.10
Slavnostní zahájení - Jana Vrána We Are 1ONE
Feed Me (UK)
Support: Smack, Pixie, 2K & Sweg

21.10
Liars (USA)
Support: Wife (IRL)

22.10
Soundz Czech - 6 stage - Free Entry
Main stage: WWW, VENTOLIN LIVE, TOM HOLIČ LIVE
Chillout stage: WILD TIDES, PETER PAN COMPLEX
Foyer stage: BLACKSHEEPBOY, LUKAS LANDA
Teatro stage: MANON MEURT, KALLE
Video stage: PZH, DJ MARDOŠA
Café stage: THE CONTEMPLATIVISTS, IRIS NE-JDE S DAVEM

24.10
Maceo Plex (USA/ESP), Andrea Oliva (CH)
Support: Lumiere, Fatty M

25.10
Joris Voorn (NL)
Support: Subgate, Loutka, Biodan

26.10
The Herbaliser (UK)


BE 22 @ NOD

20. 10.
19:00 Slavnostní vernisáž - Jiří Černický: Památník obětem ruské mafie / Proun Space Station 2014; D.Chatrný, V. Krůček, V. Merta, P. Písařík, D. Pitín, J. Hošek, O. Brody, B. Štěpánek: Film - obraz. Obraz - film; VideoNoD | Time-based Media; NoD Mini | Narozeninová párty; Pavel Kopřiva: Minimax & Drops
20:00 Ken Mai: Dhyana / Meditation

21. 10.
20:00 S. Ch. Repar: Slovenka na kvadrát
21:30 DJ Maverick

22. 10. Soundz Czech - informace výše

23. 10.
20:00 Do-Theatre: Gofmaniana. Dust of dreams
22:00 DJ Inkognito
24. 10.
20:00 Do-Theatre: Gofmaniana. Dust of dreams
25. 10.
19:00 Voilà!: Křest CD Décollage
22:00 USB (Universal Swing Brothers)
26. 10. 14:00 - 18:00 Odpoledne v Galerii NoD

TZ  {vypnoutlink:Maceo}

zavřít