Schodiště slaví výročí vydáním DVD

Vydáno 04.05.2009 | autor: PR

Kapela Schodiště vydává na jaře 2009 dvoudiskové DVD mapující její pětadvacetiletou kariéru. Symbolicky tím završuje koncertní sezónu věnovanou právě kulatému výročí.

Schodiště slaví výročí vydáním DVD Schodiště slaví výročí vydáním DVD

Na prvním disku je záznam koncertu v pražském Lucerna Music Baru, kde se vloni v říjnu sešla současná sestava Schodiště i bývalý Nahoru po schodišti dolů band. Aktuální Schodiště působí radostným dojmem a to nejen díky posilám v podobě živelného kytaristy Ondřeje Fencla a usměvavé, razantní bubenice Pájinky Táboříkové. V plné síle hrají i „staří“ NPSDB s Markem Brodským za bicími a Martinem Jarouškem Roušarem sršícím energií do všech stran. Dvouhodinový program je proložený vstupy Zdeňka Suchého a Petra Čtvrtníčka, s jejichž divadlem Vrata NPSDB v minulosti spolupracoval.

Samotné DVD využívá všech technických možností, které médium skýtá, počínaje zvukem Dolby 5.1, DTS a širokoúhlým formátem obrazu, přes možnost výběru jiného pohledu pomocí funkce multiangle, až po skryté legrácky a originální vychytávky. „Bylo to náročný, ale myslím že se těch pět měsíců práce vyplatilo,“ říká tvůrce DVD, kapelník a baskytarista Schodiště Vráťa Horčík. „Nebyl jsem omezený zadáním, časem a vlastně ani financemi, jelikož jsem dělal na svém, tedy sám pro sebe. Hlavní pro mě bylo, aby se výsledek našim fanouškům líbil a DVD je pobavilo. A aby se to samozřejmě líbilo i mně!Dvouhodinový bonusový disk nabízí kromě „prehistorických“ a současných klipů také legendární dokument Ivana Tatíčka z roku 1985 Všude doma dobře nejlíp, dále muzikál divadla Vrata Timur a jeho Sparta s hudbou NPSDB a jako bonbónek pro fanoušky pohled do soukromí skupiny prostřednictvím domácího videa z několika kapelních soustředění (1995, 2004 a 2008). DVD vychází 4. května u brněnského vydavatelství Indies MG pod názvem, který návštěvníkům koncertů Schodiště nebude neznámý. Jak uvádí frontman Doktor Krajíček nejstarší pecku Pytlíky ČSA? No přece tradičním výkřikem: Chcete rokenrooool??!!

Nejbližší koncerty Schodiště

03.5. – Praha, Vagón – dotočná
16.5. – Dlouhé Rzy u Dobrušky
23.5. – Dobříš (městké slavnosti)
26.5. – Brno, nádvoří domu pánů z Kunštátu
10.6. – Praha, Vagon
13.6. – Milovice (festival Votvírák), 19:00
13.6. – Roztoky u Jilemnice (festival Rockové Roztoky), 23:00

Více informací na oficiálním kapelním webu www.noise.cz/schodiste.

zdroj: Schodiště
zavřít