Jon Lord z Deep Purple v Praze

Vydáno 23.06.2010 | autor: PR

Britský skladatel a klávesista Jon Lord přiveze 21. září do Smetanovy síně Obecního domu vůbec poprvé svoji kompozici Concerto For Group and Orchestra!

Jon Lord z Deep Purple v Praze Jon Lord z Deep Purple v Praze

Concerto, dnes již klasické dílo, vzniklo v 60. letech a Lord na něm jako jeden z prvních snoubil zvuk rockové kapely s prvky vážné hudby. 24. září 1969 Deep Purple v doprovodu Royal Phillharmonic Orchestra předvedli tuto kompozici na slavnostní premiéře v londýnské Royal Albert Hall a živý záznam koncertu ještě v prosinci téhož roku vydali na CD.

 


Při pražském vystoupení doprovodí Jona Lorda maďarský symfonický orchestr Philharmonic Orchestra of Gyor vedený dirigentem Martonem Raczem a skupina Cry Free (tribute band Deep Purple, taktéž z Maďarska). Vokálních partů se zhostí polská zpěvačka Kasia Laska, která má na svém kontě nespočet slavných muzikálových rolí (jakou je např. Maria z West Side Story nebo Kim z Miss Saigon) a velšský vokalista Steve Balsamo, který je v Británii rovněž známý především jako představitel slavných muzikálových postav (např. Ježíše v Jesus Christ Superstar, Phoeba v Notre Dame De Paris či Feuillyho v Les Miserables).

 

 

Nebude to však jen Concerto For Group and Orchestra, které v Praze v rámci An Evening With Jon Lord zazní. Druhá polovina Lordova vystoupení nabídne průřez jeho sólovou tvorbou a vybrané skladby Deep Purple v úpravě pro symfonický orchestr.


Vstupenky budou k dostání od pondělí v síti Ticketpro ve čtyřech cenových kategoriích (od 700,- Kč do 1900,- Kč). Více na www.ticketpro.cz.

Zdroj: VIS-A-VIS PRODUCTION

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít