Dyk, Gott a Müller zpívají Horáčka

Vydáno 05.09.2010 | autor: PR

8 verzí jedné písně v instrumentálních úpravách Ondřeje Brzobohatého. Jediný song bude interpretovat Vojta Dyk, Jaromír Nohavica, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Karel Gott, Jura Pavlica, Jiří Suchý a Richard Müller.

Dyk, Gott a Müller zpívají Horáčka Dyk, Gott a Müller zpívají Horáčka

Album Tante cose da veder je projektem doslova neslýchaným. Zatímco na standardním albu zpívá jeden interpret několik různých písní, tady je tomu právě naopak: různé osobnosti zpívají jedinou píseň.

Producent Michal Horáček, který s tímto odvážným nápadem přichází, svěřil realizaci projektu Ondřeji Brzobohatému. Ten vybral interprety z nejrůznějších žánrů a Tante cose da veder - závěrečnou skladbu lyrikálu Kudykam - jim nabídl v různých, jejich uměleckým povahám vyhovujících instrumentacích.  

 

 

Posluchač tak má možnost posoudit, jak se s touto villonskou baladou, původně zhudebněnou Petrem Hapkou a na albu Kudykam interpretovanou Vojtěchem Dykem, vyrovnávají tak rozdílné osobnosti jako je Jaromír Nohavica, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Karel Gott, Jura Pavlica, Jiří Suchý nebo Richard Müller.

 

 

Tak pestrá společnost se na jednom albu schází jen výjimečně a při práci na takto osobitém podání jedné písně je to dokonce poprvé.

Zdroj: Sony Music

zavřít