LEGENDÁRNÍ CHUCK BERRY POPRVÉ V PRAZE

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Rock & rollová legenda CHUCK BERRY vystoupí 16. ledna 2005 ve velkém sále pražské Lucerny jako hlavní hvězda večera nazvaného “Rock & Roll Never Forgets”.

LEGENDÁRNÍ CHUCK BERRY POPRVÉ V PRAZE LEGENDÁRNÍ CHUCK BERRY POPRVÉ V PRAZE

Chucka Berryho doprovodí kapela Joe Richardson Express, která zároveň vystoupí jako předskupina. Kromě velkého sálu bude žít 50. a 60. léty i vedlejší prostor Lucerna Music Baru, kde diváky roztančí David Murphy Band, styloví dýdžejové a proběhne taneční soutěž “Jack Rabbit Slim Twist Contest”, kterou mohou znát obdivovatelé filmu Pulp Fiction a pohybových kreací Johna Travolty a Umy Thurman.

Chuck Berry je bezesporu jednou z největších hudebních legend. Pro mnoho muzikantů je jediným opravdovým králem rock´n´rollu. Např. John Lennon o něm prohlásil: “Pokud byste chtěli dát rock and rollu jiné jméno, musíte ho pojmenovat Chuck Berry.” Jerry Lee Lewis uvádí, že mu jednou maminka řekla: “Ty a Elvis jste dost dobří, ale nejste Chuck Berry.” Stevie Wonder říká: “Je jediný opravdový král rock´n´rollu. Tím je Chuck Berry.”

V anketě časopisu Rolling Stone o 50 největších hudebníků všech dob se umístil na 5. místě, když předstihl taková jména jako Jimi Hendrix, James Brown, Little Richard, Aretha Franklin, Ray Charles, Bob Marley, Beach Boys, Led Zeppelin, Stevie Wonder… V jiné anketě téhož časopisu byl vyhlášen 8. nejlepším kytaristou všech dob. Je prvním kytaristou a zpěvákem, který se dostal do hudebních žebříčků.

Jeho skladby najdeme na více než 2100 deskách – přebíraly je nejrůznější kapely od AC/DC a Beatles, přes Billa Haleyho, Boba Marleyho, Davida Bowie, Elvise Presleyho, Jerry Lee Lewise, Ray Charlese, Sex Pistols až po Rolling Stones.

Rock & Roll Never Forgets
16. ledna 2005
Lucerna – velký sál, Praha:
Chuck Berry, featuring The Joe Richardson Express
Lucerna Music Bar, Praha:
David Murphy Band, 50’s 60’s Radio Show, “Jack Rabbit Slim Twist Contest” a další

zavřít