Smokie v Plzni mění místo konání koncertu

Vydáno 04.03.2011 | autor: PR

Plzeňský koncert Smokie, který se měl uskutečnit v Městské sportovní hale TJ Lokomotiva, se z technických důvodů přesouvá do DK Inwest. Termín 19. března i začátek koncertu (20.00) zůstává beze změn.

Smokie v Plzni mění místo konání koncertu Smokie v Plzni mění místo konání koncertu

Počátek kariéry této skupiny se datuje rokem 1975, kdy se po několika výměnách názvu rozhodla pro definitivní pojmenování Smokie. Přestože pořadové číslo jedna nese v jejich diskografii album Pass It Around vydané v únoru 1975, prvně významněji se Smokie zapsali do dějin populární hudby o pár měsíců později se singly If You Think You Know How To Love Me a Don't Play Your Rock'n'Roll To Me z druhého LP Changing All The Time.

Mezníkem v jejich kariéře se však stal „až“ 12. listopad 1976 – den, kdy Smokie vydali singl Living Next Door To Alice, z kterého se v rekordně krátkém čase stal celosvětový megahit a posléze skupině zajistil doslova nesmrtelnost. Po „Alice“ následoval srovnatelně silný hit Lay Back In The Arms Of Someone a o fenoménu Smokie bylo rozhodnuto.


smokie-01_zmenseneSmokie v plné sestavě

V čele kapely stojí již šestnáct let charismatický Mike Craft, působí úspěšně dále. Nespoléhá se jen na své „staré“ hity, svoji diskografii neustále obohacuje o nové nahrávky a stále spolehlivě plní haly bezmála po celém světě. A nejinak tomu jistě bude v DK Inwest, kam Smokie přijedou zahrát své největší hity i skladby z velmi úšpěšného nového alba Take A Minute, které vyšlo počátkem tohoto roku.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro, Ticketportal či Eventim a na Plzeňská vstupenka.cz za 690 Kč.

zdroj: Sony Music, dm

zavřít