Primal Scream vystoupí v Praze. Přijdou na ně radní Českého rozhlasu?

Vydáno 11.03.2011 | autor: PR

Skupina Primal Scream v roce 1992 získala historicky první hudební Mercury Music Prize. Obdržela ji za třetí album s názvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím. Nyní ho přijede zahrát živě i do České republiky.

Primal Scream vystoupí v Praze. Přijdou na ně radní Českého rozhlasu? Primal Scream vystoupí v Praze. Přijdou na ně radní Českého rozhlasu?

Primal Scream, v česku známí také díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu, která ve svém vtipném prohlášení z roku 2008 prostřednictvím svého jednatele Antonína Zelenky při snahách utlumit Radio Wave veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá tuto stanici není elita národa a že v písni Swastika Eyes od Primal Scream, kterou vysílalo Radio Wave se "jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko, velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice." Připomeňme, že toto prohlášení rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti, bohužel dodnes, se i přes protesty a petice, nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.


Screamadelica bylo první album, se kterým Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb devadesátých let, většina respektovaných hudebních časopisů mu v recenzích udělilo plný počet bodů, jiní ho pasovali na nejlepší album desetiletí. Tímto albem, na kterém se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

primal10_resizePrimal Scream naštvali Radu Českého rozhlasu, nyní se chystají do Prahy

Pro letošní rok si Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku a to reedici a turné k 20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii, živě ho přenášela BBC. Pro nás je však nejpodstatnější informace, že Primal Scream nám Screamadelicu zrahrají živě 7. srpna v KC Vltavská v Praze.


Vstupenky budou k zakoupeni od 14.4. v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 710,- Kč + poplatky, na místě pak za 890,- Kč.

zdroj: D Smack U, dm 

zavřít