Sunshine: Rozhovor o nové desce

Vydáno 21.03.2007 | autor: redakce

Nová deska kapely Sunshine se jmenuje Dreamer a vychází 26. března. Přečtěte si rozhovor s Karlem Buriánkem o názorových posunech a o tom, jak se jim hrálo před Depeche Mode.

Sunshine: Rozhovor o nové desce Sunshine: Rozhovor o nové desce

Album „Dreamer“ je v mnohém jiné než předchozí „Moonshower and Razorblades“, mohl bys shrnout v čem?

Rozhodně globální náladou, která se jím prolíná od začátku do konce, i když tam zůstaly elementy, které jsou pro Sunshine signifikantní. Zároveň tam je spousta věcí, které ne všichni budou schopni nebo ochotni identifikovat jako novum.

 

Zrcadlí náladový posun současnou situaci Sunshine nebo šlo o záměrný stylový úkrok?

Kombinace všeho. Pochopitelně máme vědomé snahy někam se posunout a vyzkoušet si dělat věci trošičku jinak. Tak je to vždy. Ani u jedné naší desky se nedá vypozorovat názorová ustrnulost, ale samozřejmě výrazové prostředky, které používáme se pořád opakují – styl, kterým hrajeme, můj hlas. Proto rozpoznáš, že jde pořád o Sunshine.

 

 

Album vznikalo jak v pražských, tak i londýnských a losangeleských studiích za přispění hostů, jako jsou Bernd Burgdorf a James Cook. Mohl bys je představit?

Nemáme hosty v pravém slova smyslu. Nedáváme každému, kdo proběhne studiem, do ruky tamburínu a nepíšeme si ho jako hosta. Dopředu jsme věděli, že chceme lidi z venku. Bernd je jasný - míchal a produkoval předchozí desku. Tentokrát nemá roli producenta, míchal čtyři věci a byl zpěvový poradce, což nepovažujeme za hostování. Jediný host, který se na nahrávce mihne těžko rozpoznatelnými vokály, je právě James. Chtěli jsme, aby se na naší desce podílel koprodukčně.

 

V loňském roce jste měli možnost zahrát si v Bratislavě na velkém pódiu jako předkapela Depeche Mode. Jaký to byl zážitek? Vyplnili jste si tím nějaký sen?

Nevím, jestli úplně sen. Pro mě to mělo význam v tom, že jsem měl možnost vidět Depeche Mode poprvé naživo a ještě z VIP zóny. Zážitek to byl velký, jelikož jsme dostali poměrně dost prostoru a hráli jsme pro 20 000 lidí, což je mega adrenalin, ať chceš nebo ne. Tohle byl mazec, když za denního světla vidíš tolik hlav. Myslím, že jsme to ustáli se ctí a setkalo se to i v tisku s pozitivním ohlasem.

 

www.sunshinetrash.com

www.myspace.com/sunshinetrash

 

zavřít