Mandrage interview: Neustále dumáme, jak tu naši live image ještě vytunit

Vydáno 27.05.2015 | autor: redakce

Mezi žádané aktéry festivalů patří už několik let, ale rapidní zvýšení zájmu veřejnosti i organizátorů pocítili Mandrage hlavně loni, důsledkem povedeného alba Siluety (2013) a stejnojmenného promo tour. Jak jsou připraveni na letošní léto, prozradili v následujícím rozhovoru.

Mandrage interview: Neustále dumáme, jak tu naši live image ještě vytunit Mandrage interview: Neustále dumáme, jak tu naši live image ještě vytunit


Mandrage  2015  01Poslední deska Mandrage nese název Siluety


Právě finišujeme naše doposud asi nejnáročnější turné O(d) Začátku, přičemž jsme se, souběžně s tím finišováním, rovnou vnořili do velkovíru prvních letních open airů. Myslíme, že jsme si na turné nastavili laťku poměrně vysoko, přesto myslíme, že se nám pro letošní festivaly podařilo vymyslet poměrně velkou show, která, hlavně za tmy, snad bude umět ohromit. No a samozřejmě už chystáme novou desku, doděláváme singly, a už pomaličku taky chystáme turné na jaro 2016. Práce je tedy, zaplaťpánbůh, pořád dost.

Od loňska patříte mezi headlinery festivalů a podobných akcí, jak tu změnu -  tedy úspěch - vlastně vnímáte?
Je pravda, že se nám nějak pořád daří zajímat lidi, to je samozřejmě příjemný, ale o nějaké změně života nemůže být řeč. Plzeň vypadá pořád stejně, jako když jsme ještě na festivaly nejezdili, akorát tu máme nový divadlo, tak to je asi to jediný, co se v našem životě změnilo. No a to přece není nijak dramatická změna, to musíte uznat. Jinak na nás ale úspěch působí moc příjemně.


Zvýšenou přízeň fanoušků i respekt mnohých muzikantů a médií jste získali díky Siluetám. Kdy se narodí jejich následovník?
Naše poslední deska Siluety je podle nás tím nejlepším, co jsme kdy vydali. I když tam, zpětně viděno, jsou určitě věci, které bychom dnes dělali jinak, celkově jsme s tou nahrávkou veskrze spokojeni. Na nový desce intenzivně pracujeme, dá-li Bůh, vydáme ji na podzim.

Hodně jste zapracovali i na vizuální stránce vašich koncertů? Kdo vám vymýšlí kostýmy, kdo řeší scénografii apod.?
Většinou si to celý vymejšlíme sami. Koncertování nás hrozně baví, takže neustále dumáme nad tim, jak tu naší live image ještě víc vytunit. Vizuál turné, který pojedeme k nový desce, jsme měli vymyšlenej pomalu ještě dřív, než jsme na tu desku začali skládat písničky. Většinu těhle designovejch věcí vymejšlí náš bubeník Matyáš Vorda spolu s Tomášem Karbanem, což je náš osvětlovač, nicméně nápadama hýříme tak nějak všichni. A co se týče našich posledních kostýmů, ty šila Kateřina Líblová z plzeňského ateliéru Kirké.

Mandrage  2015  02

Mandrage  2015  03


Kolik času spolu trávíte mimo koncerty? Máte třeba i jiné společné zájmy?

Mimokoncertně spolu sice trávíme spoustu času, ale rozhodně se nevěnujeme nějakým společným zálibám, spíš pracovním věcem, kterých je docela dost, hlavně teď, před vydáním desky. Obvykle si při těchto aktivitách sami sebe užijeme dostatečně a volný čas trávíme pak raději s někým, po kom se nám stýská.

Jakou hudbu při tom posloucháte - krom té vaší?
Každej máme úplně jinej hudební vkus a posloucháme dost jiný kapely, ale jestli se na něčem poslední dobou všichni shodneme, tak je to takový to sedmdesátkový disco á la BeeGees, Kool & the Gang a podobně. Každej z nás občas rád rozvlní boky, že jo!


Kolik času spolu trávíte mimo koncerty? Máte třeba i jiné společné zájmy?
Mimokoncertně spolu sice trávíme spoustu času, ale rozhodně se nevěnujeme nějakým společným zálibám, spíš pracovním věcem, kterých je docela dost, hlavně teď, před vydáním desky. Obvykle si při těchto aktivitách sami sebe užijeme dostatečně a volný čas trávíme pak raději s někým, po kom se nám stýská.

Jakou hudbu při tom posloucháte - krom té vaší?
Každej máme úplně jinej hudební vkus a posloucháme dost jiný kapely, ale jestli se na něčem poslední dobou všichni shodneme, tak je to takový to sedmdesátkový disco á la BeeGees, Kool & the Gang a podobně. Každej z nás občas rád rozvlní boky, že jo!?

Mandrage Okor se stavou 2013Mandrage si na festivalu Okoř se štávou zahráli před dvěma roky


Zmínili jsme váš úspěch s dosud posledním albem Siluety. Máte nějaký recept pro začínající kapely, jak na naší scéně uspět?

No určitě zajděte na seminář Olgy Lounový, až ho zas bude pořádat. Cesta na červený koberce zaručená! (smích)

V sobotu vás čeká Okoř se šťávou (ve 22 hod. – pozn red.), na co se mohou návštěvníci festivalu těšit?
Tak ono už to trochu bylo naznačeno... Po akusticko-divadelním jaru jsme se vrátili do starých dobrých hlasitých kolejí. Vyměnili jsme kostýmy, přichystali si zbrusu novej vizuál, připravili novej playlist a jsme připraveni zbořit každé podhradí, na kterém se letos ocitneme. Okořsko nevyjímaje... Na Okoř se rozhodně těšíme, nehrajeme tam poprvé a moc dobře víme, že to tam umí být velice pěkné.

A obligátní závěrečný vzkaz fanouškům...
Fanouškům bychom rádi vzkázali, aby mysleli na své zdraví a pravidelně si myli ruce, zejména šahají-li na cizí zvěř, vynáší-li odpad, nebo před jídlem. Čistota půl zdraví!

red, foto Sunmusic

Na Okoři se šťávou se 30. května kromě Mandrage představí také Wohnout, No Name, Jelen, Zrní, České srdce a další. Více na www.okorsestavou.cz

 

zavřít