The Prostitutes spojuje touha

Vydáno 18.03.2009 | autor: redakce

Přečtěte si rozhovor s Martinem Přikrylem z kapely The Prostitutes. Ta 19. března pokřtí v klubu Roxy album Hometown Zombies.

The Prostitutes spojuje touha The Prostitutes spojuje touha

Jak vypadá ideální křest The Prostitutes?
Jan Křtitel kyne jedné po druhé, aby vstoupily do Jordánu. Pak ponoří jejich hlavu pod hladinu a ony přijmou křest.

Nové album nese název Hometown Zombies, kdo s tak originálním názvem přišel, prozradíš i nějaké zamítnuté varianty?
Varianty vlastně nebyly. Když jsme se podívali na ty skladby pohromadě, došlo nám, že je dobře charakterizujou slova jedné z nich: „If you don’t go, you’ll turn into a zombie and you’ll never grow.“ Vystihuje to svět kolem nás.


Co by pro vás bylo největší osobní satisfakcí po vydání desky (mimo jejího vysokého prodeje)?
Největší satisfakci jsme už asi dosáhli tím, že jsme s deskou hodně spokojený, že jsme za každou cenu vyhnuli kompromisům. A když se líbí i lidem, kterých si vážíme, je to příjemný potvrzení naší práce.


Jak dlouho jste nahrávali a kolik bylo „odpadu“?
Odpad byl velkej. Vybírali jsme asi ze třiceti písní v různém stádiu rozpracovanosti. Dohodli jsme se s Dušanem, co budeme nahrávat, to jsme natočili a to je na desce - tam už žádnej odpad nebyl. Celé to trvalo asi deset dní v nahrávacím studiu a pak přerušovaná práce asi dvou měsíců na dotáčky, editaci, mix a mastering.

Nový singl Leave It Like It Is se dočkal před pár dny i nového videoklipu, točeného trochu nestandardní technikou. Nebýt Youtube a podobných kanálů, mělo by to pro vás stále smysl točit klipy? Vždyť míst pro jejich odbyt je přece minumum.
Klip je umělecké forma podobně jako písnička. Resp. může být. Proto to pro nás smysl má. Je to další úroveň našeho vyjádření, nejen reklama na desku s poskakující kapelou.

Kolikrát jste se u nahrávání nové desky pohádali?
Několikrát. Vždycky kvůli nervozitě z výsledku.

Najdete mezi sebou skupinu, která spojuje váš hudební vkus?
Mnoho. I když každý má určitě jiný top ten. Já miluju country, post-punk, jazz, rhythm and blues 60. let, punk. Je toho spousta a většinou se dost protínáme.Kdybys měl vyjádřit vaší současnou hudební vlnu nějakou barvou, která by to byla a proč?
Fialová. Je to agresivní, temná, vzrušující, ale úchylná, mě nepříjemná barva. Taková je pro mě i ta deska. Ale miluju jí.

Co drží vaši kapelu nejvíc pohromadě?
Touha.

Jak jste došli k tomu, že vám budou na křtu supportovat právě Noblesse Oblige?
Máme je rádi. Sebastian se spolupodílel na remixu Leave It Like It Is od Steva Morella. Máme společný německý booking a management.

Pokud byste měli vybírat předkapelu z českého repertoáru, po kom byste sáhli?
Po Kabátu nebo Chinaski.

Co bys chtěl vzkázat tomu kordonu fanoušků v první řadě, od kterého vás ochrání snad už jen dobře umístěné odposlechy?
Kiss me, love me, buy me a drink.

text Petr Tajčman, Roxy promotion
zavřít