Památku Václava Havla uctí Tata Bojs, David Koller, Toxique nebo Ivan Král

Vydáno 22.12.2011 | autor: redakce

V pátek 23. prosince večer se ve všech prostorách Paláce Lucerna odehraje poslední dějství rozloučení s Václavem Havlem. Své sbohem mu prostřednictvím koncertu řekne řada předních českých hudebníků.

Památku Václava Havla uctí Tata Bojs, David Koller, Toxique nebo Ivan Král Památku Václava Havla uctí Tata Bojs, David Koller, Toxique nebo Ivan Král

tb 2011_1rezSpolečenství přátel Václava Havla zvolilo formu, kterou Václav Havel miloval: přehlídku různých žánrů, stylů a uměleckých směrů. Poctu mu vzdají hudebníci, divadelníci, filmoví tvůrci, fotografové, a to v neformální koláži pestrých vystoupení.

Během multikulturního večera se na pódiu Velkého sálu budou v půlhodinových blocích střídat kapely jako Garage & Tony Ducháček, Jasná páka a Hudba Praha, David Koller, slovenské kapely Bez ladu a skladu a Živé kvety,  Hradišťan (primáš Jiří Pavlica), The Plastic People of the Universe, Tata Bojs, Velvet Underground Revival Band, Tonya Graves, Matěj Ruppert a Ondřej Brousek, z Ameriky přiletěl Ivan Král. V Lucerna Music baru budou vystupovat Toxique, Zrní, Schoenfelt, The Colorblinds s Adamem Mišíkem, nejmladším synem zpěváka Vladimíra Mišíka a další. Hlásí se další kapely, a tak se hledá možnost, jak jejich vystoupení dramaturgicky zařadit do programu. 

V pasáži bude hrát Horňácká cimbálová muzika, v kině Lucerna odehraje Divadlo Na Tahu Zahradní slavnost v režii Andreje Kroba, Buchty a loutky budou inscenovat Horský hotel a Divadlo Na Provázku Havlovu hru Prase. Mezi divadelními představeními se v kině budou promítat filmové dokumenty o Václavu Havlovi, např. Bojanovského Prezident Václav Havel, Havel na Hrad Pavla Kouteckého nebo Americká pocta Václavu Havlovi z newyorské katedrály sv. Jana. V kavárně kina či v Mramorovém sále dostanou příležitost vystavit svá díla fotografové, kteří provázeli Václava Havla jeho životem, jako Bohdan Holomíček, Oldřich Škácha, Tomki Němec.

david-koller-v-rock-cafeCelou Lucernu poskytla zdarma velkoryse paní Dagmar Havlová s manželem Ivanem Havlem. Na pořádání večera se podílejí zejména přátelé Václava Havla, jeho bývalí spolupracovníci, ale také Knihovna VH, Česká televize, Film a sociologie, Kancelář VH, Nadace Člověk v tísni, Výbor dobré vůle Olgy Havlové, hudební a produkční agentury a další instituce.

Večer bude probíhat od 17.30 hod. do 23.30 hod. ve všech sálech i v pasáži Lucerny. Příchod pro publikum bude z obou stran pasáže, tedy ze Štěpánské a z Vodičkovy ulice, vstup pasáží Divadla Rokoko je vyhrazen pro novináře. Vstup je zdarma, ale kapacita všech prostor je maximálně 4 000 osob, proto organizátoři vydávali prostřednictvím sítě Ticketpro lístky, aby před branou Lucerny nezůstávali zklamaní zájemci. Vstupenky, které byly dány oběhu ve středu, byly vyprodány během dvou hodin. Ve čtvrtek ve 13 hod. budou dány pro sítě Ticketpro poslední zbývající vstupenky, kterými bude definitivně zaplněna kapacita Lucerny. Vstupenky budou k dispozici jen pro osobní vyzvednutí, nelze je objednat na webu. Česká televize bude v době mezi 20. a 22. hodinou přenášet dění ve Velkém sále, aby Poctu VH zprostředkovala všem, kteří se dovnitř nedostanou.  Pokud by se během večera uvolnily prostory Lucerny, budou dovnitř vpuštěni další zájemci bez vstupenek.

zdroj: TZ
zavřít