Lunchmeat festival připravil na víkend várku progresivního elektra

Vydáno 22.03.2012 | autor: redakce

Lunchmeat Festival je přehlídka progresivní elektronické hudby a vizuálního umění. Hlavní program třetího ročníku propukne tento víkend (23.4.-24.4.) v pražské MeetFactory a Bio Oko. Těšit se můžete na skotského dubstepového mága Kode 9 či britské duo Author. Mezi vizuálními umělci se blýskne i Vladimír 518, a to v rámci uskupení nazvaného SPAM.

Lunchmeat festival připravil na víkend várku progresivního elektra Lunchmeat festival připravil na víkend várku progresivního elektra

kode9Lunchmeat Festival odstartoval v Praze již 8. března. Prostory galerie NoD, kina Bio Oko a Meetfactory jsou průsečíkem tvorby kvalitních hudebníků a vizualistů z různých koutů Evropy i České republiky. Skotský hudebník a teoretik Steve Goodman aka Kode 9 (Hyperdub), Hecq (Hymen Records), DMX Krew (Rephlex) nebo britské duo Author (Tectonic), to jsou výrazná jména vystupujících hudebníků. Z vizuálních umělců je to pak například Španělka Alba G. Corral, české uskupení Spam ve složení Vladimir 518 a David Vrbík nebo londýnská umělkyně Florence To, která své vystoupení připraví v rámci předcházející čtrnáctidenní rezidence.


Právě rezidenční pobyt vizuálních umělců, během kterého vzniká unikátní stage design vytvářený pro vystoupení hudebního headlinera, je specialitou festivalu. Kromě vizualistky Florence To je letošním residentem i nadčasový hudebník a sound-designer Ben Lukas Boysen, s pseudonymem Hecq, který do Prahy přicestoval již týden před festivalem. Z rezidence tak poprvé vzejde nejen vizuální ale i hudební tvorba, kterou bude možné vidět a slyšet v sobotu 24.3. v Meetfactory.

Účast zakladatele dubstepového labelu Hyperdub, duchovního otce dubstepové sonic generation a hudebního teoretika Stevea Goodmana, vystupujícího pod jménem Kode 9, je festivalovou perličkou. Ve spolupráci s berlínským duem vizuálních umělců MFO představí Kode 9 v kině Bio Oko projekt Her Ghost. Ten vzdává hold klasickému sci-fi filmu La Jetée francouzského režiséra Chrise Markera. Goodmanova účast na festivalu páteční session v Bio Oko ale nekončí. Jeho dj set bude součástí programu dubstepové Very Foreign Affairs stage v sobotní Meetfactory.

Pro dubstepovou stage se chystá speciální zvuková soustava Sonic Spa, která je v současné době tím nejlepším, co lze v České republice složit. Tento fakt by mohl být zaslouženou odměnou všem „srdcařům“, kteří o patřičné vrnivé base doposud jen snili nebo si ji jezdili poslechnout a prožít za hranice. Plný zvuk se bude odehrávat za nulové vizualizace, návštěvníci se tak budou moci do zvuku doslova ponořit a ve tmě dopřát odpočinek svým očím po předchozí zrakové stimulaci na hlavní stagi a během programu v předešlých dnech.

Letošní Lunchmeat má temný náboj a kvalitní zvuk. Uvádí na scénu jistoty hudební sféry a současně dává prostor i novějším projektům z České Republiky i zahraničí. Koncept zůstává stejný jako v předešlých dvou letech: hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné jednotky.

www.lunchmeat.cz
www.meetfactory.cz
www.biooko.net
Text: kofo

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít