Sennheiser HD 25 již 25 let na uších

Vydáno 04.03.2013 | autor: Petr Lenk

Německá firma Sennheiser je celosvětovým výrobcem sluchátek bezmála 70 let. Model uzavřených sluchátek HD 25 vznikl před čtvrt stoletím, původně jako plně profesionální pracovní nástroj pro zvukaře, kameramany a DJe. 

Sennheiser HD 25 již 25 let na uších Sennheiser HD 25 již 25 let na uších


mischpult_hd25Sennheiser HD 25
Frekvenčně úplný, mimořádně přesný a barevně vyvážený zvuk HD 25 je zárukou, že zvukař uslyší opravdu to, co v nahrávce je, bez nevhodných zdůraznění některých částí zvuku nebo naopak bez potlačení či zkreslení například vysokých kmitočtů. Tato definice poslechu se však dokonale hodí i pro audiofilní poslech z domácích či přenosných přehrávačů vyšší kvality. Obliba, kterou získala sluchátka HD 25 u hudbymilovné veřejnosti, je důvodem, proč se tato sluchátka vyrábějí již 25 let, tj. od roku 1988.

Existují v několika variantách dle užitého kabelu a drobných konstrukčních odlišností, největší ohlas získala varianta HD 25-1 II. Tato sluchátka umožňují slyšet opravdu to, co v kvalitní nahrávce je obsaženo. Poskytují díky měkce polstrovaným náušníkům s alternativním povrchem i velkou úrovní pohodlí při dlouhodobém poslechu. Souhrn výše popsaných skutečností postupem doby rozšířil původní zájem profesionálních uživatelů o další rozsáhlou skupinu posluchačů, o milovníky velmi kvalitní reprodukce. Možnost zakoupit tento model v několika variantách, tedy i s příznivou impedancí pro přenosné kvalitní hudební přehrávače (70 Ω), jej plně otevřela širokému fóru majitelů osobních přehrávačů iPod, iAudio i iRiver, tedy kvalitních, zvukově vytříbených komponentů. 

Vyhrajte sluchátka HD239, PX100-II, MX685

Také jejich technické údaje vysvětlují velkou oblíbenost, frekvenční rozsah je od 16 do 20.000 Hz s THD pouhých 0,3 %, což je vzhledem k akustickému tlaku až 120 dB, které jsou schopny poskytnout, velmi příznivé. Uzavřená konstrukce sluchátkových mušlí je výhodná jak pro práci se zvukem, včetně DJs, tak i pro poslech v exteriéru či interiéru, kde nechceme, aby nás rušil hluk okolí. Kompaktní uzavřená konstrukce umožňuje nerušený poslech například i v hlučném prostředí hromadné dopravy. Současně umožňuje poslech bez obav, že budete hudbou rozčilovat své okolí, například v nočním klidu domova. Levá mušle je odklápěcí na otočném rameni, což je vhodné nejen pro DJe, kteří tak mohou vnímat nahrávky i reprodukovanou hudbu v okolí současně. Sluchátka je možno koupit s odlišnými kabely, jak s rovnou variantou, tak i s krouceným kabelem.  Výhodou je i snadná variabilita neboť kabely jsou výměnné.    

Více o Sennheiser HD 25Více o Sennheiser HD 25

PR

{vypnoutslider}NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít