Žebřík 1998 Eurotel music awards

Vydáno 08.08.1999

V sobotu 27. března nad ránem jsme si oddychli. VII ročník předávání výročních cen Rock Reportu Žebřík 98 – EuroTel Music Awards dospěl po více než šestihodinovém programu ke zdárnému konci. Zaplněný  plzeňský DK Inwest viděl pohromadě největší česká hudební esa, která z rukou našich redaktorů převzala Tančící „R“, obdivované zlaté sošky kolegy Václava Česáka. Na pódiu stanuli vždy tři nejlepšá podle vašeho anketního hlasování v celkem jedenácti kategoriích. Podle předpokladů triumfovala LUCIE, ale naprázdno nevyšli ani SEXY DANCERS a ARAKAIN.

Dojem z akce umocnily laserová show, videoprojekce, efektní světelný park, výborné ozvučení, nenapodobitelný konferenciér Vrtulník Michael V. a hlavně a především koncerty šesti špičkových kapel. Večer zahájil FERAT, vítěz soutěže Rock Made In Gambrinus, jejíž druhý ročník byl oficiálně odstartován právě na Žebříku 98. Do patřičného varu diváky dostali WALK CHOC ICE a BURMA JONES a při CHINASKI už dav bez přestání bouřlivě aplaudoval. Ovšem ten největší běs přišel až se SEXY DANCERS. Na Žebříku absolvovali své zřejmě jediné letošní vystoupení, a byla to jízda, kterou snad vyhlášený Dům hrůzy u Radbůzy ještě nezažil. Ačkoliv byli opakovaně vyzýváni k přídavkům, neplánovaně pustili na scénu spřízněné divočáky z J.A.R., což se ukázalo jako správný tah, neboť ti, pokud by měli místo nástrojů zbraně, by snad srovnali Plzeň se zemí. Naštěstí „jen“ hráli, halekali, a běsnili...

Objektivy Jiřího Faita, Tomáše Martinka, Radima Lisenka a Josefa Kůdy zachytily, co se poslední březnový pátek na Divokém Západě událo.

Žebřík 1998 Eurotel music awards Žebřík 1998 Eurotel music awards

Zobrazit fotogalerii (170)

zavřít