Chinaski rozezpívali plzeňské publikum svými největšími hity, předskakoval jim Marcell

Vydáno 2021-09-25 10:27:13

V pátek v pět hodin odpoledne se otevřela brána plzeňského pivovaru, na jehož nádvoří se měl koncert Chinaski konat. Všude postávaly hloučky lidí, ale až kolem sedmé hodiny se začal zalidňovat prostor před pódiem. O třicet minut později už na pódium vystoupal Marcell společně se svým spoluhráčem, aby pár písničkami rozezpíval publikum. Zahrál své singly Všechno, co se mělo stát a Vedle tebe, poté přezpíval píseň Believe od Cher. Své krátké vystoupení završil svou nejznámější písní Tvůj svět.

Chinaski přivítalo publikum vřelým potleskem. "Silnej ročník sedmdesát," jak zpívá frontman Michal Maláný, to doslova rozjel. Potkali jsme se po letech, napsali stížnost na život či málem umrzli s písničkou Venku je na nule. Dali jsme si i romantickou baladu o lásce - Lásku a hvězdy, i lásku moderní - Lásku a data. Hit střídal hit, setlist obsahoval nové i starší písně. Nechyběla pomalejší Báseň či novinka Schody, rockovější Dlouhej kouř či country Bufallo Billa. Když došlo na oblíbené Punčocháče, s kapelou už zpíval celý dav. Koncert Chinaski završili návštěvou Pálavy s písní Víno. Jako přídavek pak zvolili písničku Každý ráno a rozloučili se tradiční 1. signální.

Foto a text: Šárka Preslová
Témata: Chinaski, Marcell, Plzeň

Chinaski rozezpívali plzeňské publikum svými největšími hity, předskakoval jim Marcell Chinaski rozezpívali plzeňské publikum svými největšími hity, předskakoval jim Marcell

Zobrazit fotogalerii (101)

zavřít