Vydáno před 6 hodinami
První den jubilejních 20. Mighty Sounds odstartoval ve vražedných vedrech, která ale fanoušky od poga ani stagedives rozhodně neodradila. O rozehřátí se postarali Punk Floid a The Fialky, příjemně překvapili němečtí Itchy a podvečer nabídl také vystoupení veteránů The Exploited nebo německých Sondaschule. Nechyběl crowdsurfing na vozíku, nejen děti s vodními pistolkami a tradiční nekonečné přebíhání mezi scénami.
Vrchol pátečního programu patřil House of Protection. Tahle dvojice během několika minut proměnila téměř prázdný stan v jedno velké hřiště plné circle pitů, stagedives a neutuchající energie. Agnostic Front následně i přes hlasové potíže Rogera Mireta potvrdili status hardcore legend a první festivalový den symbolicky uzavřela emotivní rozlučka Prague Conspiracy v původní sestavě.
Foto: Pavla Dolanská
Témata: Mighty Sounds, Punk Floid, The Fialky, Breakout, Itchy, The Exploited, House of Protection, Agnostic Front, Prague Conspiracy, Udírna
Mighty Sounds 2026, den první: Vedro, pogo a House of Protection jako jasný vrchol pátečního programu