Somi představila ve vyprodaném Jazz Docku nové album Zenzile

Vydáno 2023-05-25 14:58:36

Uznávaná zpěvačka a skladatelka Somi se narodila v Illinois přistěhovalcům z Ugandy a Rwandy. NPR ji popisuje jako “ambiciózní umělkyni a vynikající jazzovou zpěvačku, která vytváří elegantní amalgám svých dvoukontinentálních zkušeností”. Její nahrávka Petite Afrique, vydaná u vydavatelství Okeh Records společnosti Sony Music, je aktuálním cyklem písní o důstojnosti přistěhovalců a gentrifikaci živé západoafrické čtvrti Harlemu. Deska získala cenu NAACP Image Award 2018 za vynikající jazzové album a navazuje na úspěch The Lagos Music Salon, které debutovalo na prvním místě amerických i mezinárodních jazzových žebříčků. Obě desky byly v Německu nominována na cenu ECHO Award pro nejlepšího mezinárodního jazzového vokalistu. Somi hrála v prestižních sálech a festivalech v Evropě, jako jsou Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival a mnoho dalších.
Album Zenzile je oslavou jihoafrické zpěvačky a politické aktivistky Miriam Makeby  a jejímu monumentálnímu přínosu africké populární hudbě a světovému jazzu. V Praze ho představila v Jazz Docku, který se jí povedlo zcela vyprodat.

Foto: David Webr
Témata: Somi, Zenzile, Jazz Dock, Praha

Somi představila ve vyprodaném Jazz Docku nové album Zenzile Somi představila ve vyprodaném Jazz Docku nové album Zenzile

Zobrazit fotogalerii (37)

zavřít