VIDEO: Martin Harich teď září v Británii, podívejte se, jak boduje v tamním X Factoru

Vydáno 29.09.2015 | autor: redakce

Česko Slovenskou SuperStar sice Martin Harich před pár lety nevyhrál, nyní se ale znovu přihlásil do talentové soutěže. V Británii zkouší štěstí v ostře sledovaném X Factoru. Podívejte se na videu, jak mu to jde a zda si získal přízeň obávaného porotce Simona Cowella.

VIDEO: Martin Harich teď září v Británii, podívejte se, jak boduje v tamním X Factoru VIDEO: Martin Harich teď září v Británii, podívejte se, jak boduje v tamním X Factoru

Martin Harich 1Martin Harich se může stát hvězdou ve Velké Británii


V neděli byla v Británii odvysílána premiéra dílu, ve kterém se představil a z bootcampu postoupil  také slovenský zpěvák Martin Harich. Na pódium nastoupilo během jeho vystoupení celkem pět soutěžících (z toho dvě dvojice), z nichž každý měl během jediné společné skladby - hitu Hotel California – jen několik vteřin na to, aby zaujal porotu ve složení Simon Cowell, Rita Ora, Cheryl Cole a Nick Grimshaw. Dva postupující a tři soutěžící, kteří si musí ještě týž den sbalit kufry. To je kruté síto, kterým musí každý projít do dalších kol. Martin svých 20 vteřin živého vystoupení využil tak, že sám tvůrce show, Simon Cowell, označil jeho projev na pódiu jako "amazing".

Do soutěže British X Factor se každoročně hlásí tisíce zpěváků. O první postupy z castingů se v letošním ročníku ucházelo celkem více než 30 000 lidí. "Když jsem přišel na první casting do Wembley, postavil jsem se na konec fronty, která vedla kolem téhle celé obrovské haly. Tady začíná pro všechny první nesmírně těžká zkouška. Zvlášť, když si uvědomíte, že podobných castingů probíhá souběžně po ostrovech několik dalších" říká Martin. "Na místo jsem s kytarou dorazil v šest hodin ráno a teprve kolem sedmé večer se na mě dostala řada. Já osobně jsem pro casting vybral skladbu Pompeii od Bastille, z které jsem zazpíval jen asi 15 sekund."

Dalším křtem ohněm je samotný bootcamp. "Když sedíte v komplexu golfového resortu u Watfordu jako jeden ze 180 soutěžících, kteří prošli prvním sítem a na velkoplošných obrazovkách vidíte vystoupení ostatních, uvědomíte si, že tady jste v absolutně jiném světě a na jiné úrovni, než v jakékoli lokální talentové soutěži a máte chuť se okamžitě otočit a jet domů. Ale v tu chvíli to už nejde a jen čekáte ortel."

Momentálně pracuje Harich na svém  čtvrtém albu a ještě do Vánoc chystá pro své fanoušky nový singl. Uvidíme, jak se mu bude dařit u britského publika.

tz, jm

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít